Náš príbeh s názvom Buna café
O nás

Náš príbeh s názvom Buna café

Všetko sa začalo v roku 2011, kedy bola kávová kultúra ešte veľmi na začiatku. Prémiové kávovary ľudia vozili často zo zahraničných obchodov a aj lokálnych pražiarní kávy bolo veľmi málo. Všetko sa ešte len začalo vyvíjať.

Na začiatku sme nemali vôbec žiadne obchodné ambície a naplno sme sa venovali inému odboru - informačným technológiám. Káva začala len ako koníček, a preto sme ku všetkému mohli pristupovať s čistým nadšením, bez obchodného tlaku. Vždy sme sa na to pozerali tak, ako by sme my sami boli našimi zákazníkmi – chceli sme ten najlepší sortiment a tie najlepšie služby, žiadny kompromis. Trvalo niekoľko rokov, kým sme si uvedomili, že z nášho koníčka je už vlastne veľký kôň... aj keď stále rovnako zábavný. Teraz už nás je v BUNA CAFÉ samozrejme oveľa viac, máme stále väčšie know-how, väčší sortiment a sklady – len hodnoty nemeníme, zásadná je férovosť, poctivosť a žiadny kompromis v kvalite a službách pre vás všetkých, našich zákazníkov.

BUNA CAFÉ v číslach

upražili sme

37 543,13 kg kávy

čo je asi 4 692 891 šálok espressa

expedovali sme

60 537 objednávok

pre tisíce spokojných zákazníkov

predali sme

5 510 kávovarov

a 641 vlastných PID regulácií
do kávovaru Rancilio Silvia

Nie sme iba predajcovia.
Radíme, opravujeme, sami vyrábame

Vlastné tampery

Vlastné tampery

Od prvého vyrobeného utláčadla sa nám podarilo ujsť už kus cesty a v súčasnej dobe sme najväčším českým výrobcom baristických pomôcok. Tampery, rovnako ako ostatný sortiment, vyrábame s maximálnym dôrazom na precíznosť prevedenia.

Naše tampery

Vlastná elektronika (PID regulácia)

Najväčšia pridaná hodnota našej elektroniky spočíva v spôsobe stráženia a nastavovania teploty, a tým aj zaisťovania podstatne lepšej tepelnej stability, ktorá má zásadný vplyv na kvalitu a stálosť dosiahnutých výsledkov.

Elektroniku sme dovybavili aj ďalšími možnosťami, ako je nastavovanie výkonu čerpadla, regulácia predsparenia alebo napríklad automatické budenie kávovaru, aby ste si rannú šálku espressa mohli pripraviť na správne nahriatom kávovare.

PID v e-shope

BUNA CAFÉ PID
Rocket Espresso R NINE ONE

Rocket Espresso

Značka Rocket Espresso uspokojí aj toho najnáročnejšieho milovníka espressa. Spojenie talianskej tradície, zmyslu pre detail a dokonalého technického prevedenia, predstavuje doslova revolúciu v kávovej kultúre. V pohodlí domova uvaríte kávu hodnú profesionála. Že neveríte?

Príďte si k nám na šálku espressa na Rocket R NINE ONE – najvyšší model s profilovaním tlaku. Myslíme si totiž, že jediný dúšok vydá za tisíce slov.

R NINE ONE v e-shope

Oldřich Smítal

majiteľ firmy, nadšený barista, rieši obchodné záležitosti

Nadšený barista Oldřich, ktorý študoval ekonómiu v Česku aj Austrálii, je vo firme zodpovedný za utváranie firemného štýlu a strategické riadenie. Komunikuje so zákazníkmi a dodávateľmi, smeruje BUNA CAFÉ v oblasti obchodnej. Rád Vám navyše osobne pripraví šálku lahodného espressa.

Oldřich Smítal
Jiří Nykl

Jiří Nykl

majiteľ firmy, nadšený barista, rieši technické záležitosti

Nadšený barista Jiří je ako vyštudovaný elektrotechnik na ČVUT zodpovedný za vývoj, výrobu a technologické spracovanie našich výrobkov. Zodpovedá za kvalitný a starostlivý servis. Šálkou dobrého espressa nikdy nepohrdne. Zároveň Vám však rád predvedie, ako má taká dobrá šálka kávy vlastne chutiť.

Náš príbeh

Káva nie je len byznys, ale aj životný štýl

V roku 2011 sme sa rozhodli vytvoriť internetový obchod, v ktorom by sme mohli ľuďom ponúknuť kvalitnú, čerstvo praženú kávu z českej pražiarne a baristické vybavenie potrebné na jej prípravu. Chceli sme na český trh priniesť niečo, za čo sa budeme môcť hrdo postaviť.

Ponúkame Vám kvalitnú kávu z malej lokálnej pražiarne, kde na rokmi overený postup spracovania dohliada skúsený pražič. Aj ostatné produkty v našom e-shope spĺňajú tie najprísnejšie kritériá výberu a každý z nich má v ponuke svoje opodstatnenie.

Sledujeme trendy, učíme sa tradičným postupom a odovzdávame ich ďalej. Káva nás doslova pohltila. Nie je pre nás len tovarom, ale životným štýlom.

Dobrá káva bez kompromisov

Aby sme boli schopní garantovať tú najvyššiu kvalitu, rozhodli sme sa špecializovať na espresso. Rovnako ako každý nápoj, aj espresso má svoje špecifiká a nároky na prípravu. Začali sme preto v Česku i vo svete hľadať príslušenstvo, ktoré by tieto nároky splnilo bez kompromisu.

Posadnutosť presnosťou

Príprava tohto voňavého nápoja nie je pre nás len umením. Je to predovšetkým veda. Snaha o vytvorenie dokonalého výsledku nás neustále ženie k posúvaniu vlastných hraníc. K dokonalosti nám však na trhu začali chýbať napríklad pekné a kvalitne spracované utláčadlá na kávu (tzv. tampery). Preto sme sa sami rozhodli pustiť do výroby. Naše úsilie sa vyplatilo a dnes okrem tamperov, vyrábame aj celý rad ďalších baristických pomôcok.

Dokonalý zážitok až na prvom mieste

Pre maximálny zážitok aj zo samotnej prípravy kávy urobíme čokoľvek. Doslova. Po vlastnej značke kávy a pomôcok, tak prišiel v roku 2013 rad aj na vývoj a výrobu elektroniky. Po mesiacoch práce uzrela svetlo sveta naša unikátna elektronika (PID regulácia) pre obľúbený kávovar Rancilio Silvia. Pozitívne ohlasy od českých i zahraničných zákazníkov nás následne povzbudili v ďalšom vývoji vlastných technológií.

Rocket Espresso

V tomto roku sme tiež vypočuli hlasy náročných zákazníkov, volajúcich po kvalitných pákových kávovaroch, ktoré by spájali komfortnú obsluhu a designové prevedenie s dokonalým výsledkom. Toto spojenie sme našli v značke Rocket Espresso a stali sme sa jej dodávateľom pre Českú republiku.

Príďte k nám na kus kávy a šálku reči

Káva je pre nás predovšetkým o zážitku a možnosti zdieľania. V roku 2014 sme preto vybudovali príjemný priestor, kde je možné si náš sortiment vyskúšať a zároveň sa s nami osobne stretnúť. Radi Vám poradíme s výberom kávovaru, mlynčeka, ale aj vhodnej kávy a spoločne si vyskúšame najlepšie spôsoby prípravy.

Nevnímame nakupujúcich len ako zákazníkov, ale ako priateľov. Predajom to preto z našej strany nikdy nekončí. Budeme Vám k dispozícii, radi poradíme so všetkým, čo sa, čo i len vzdialene, kávy týka, ponúkneme rýchly a kvalitný servis. Veríme totiž, že tie najlepšie priateľstvá vznikajú pri šálke poctivej kávy...

Nový web Buna café

Najvýznamnejšou a veľmi dlho očakávanou udalosťou roku 2015 bolo spustenie nového webu, na ktorom sme pracovali viac ako rok. Dúfali sme, že všetko dobre dopadne, a že táto radikálna zmena e-shopu bude opäť veľkým krokom ďalej. Všetko dopadlo nad naše očakávania - s medziročným rastom objednávok o 100%. Veľmi vám všetkým ďakujeme za pozitívne reakcie a za vašu dôveru.

Rozšírený sortiment

S ohľadom na dopyt z radu kaviarní a menších firiem, sme do ponuky zaradili profesionálne kávovary Rocket Espresso, a rozšírili sme ponuku o kvalitné prístroje nemeckej značky ECM.

Vyrábame kvalitu

Nezabúdame ani na baristické doplnky a do sortimentu sme zaradili vlastné opierky pák a podstavce pre tampery. A pretože nás hranie s drevom baví, pripravili sme pre vás špeciálnu ponuku – tamper Šachovnica.

Expanzia do zahraničia

Zákazníci zo Slovenska u nás môžu pohodlne nakupovať, vyberať zo širokej ponuky dopravcov aj spôsobov platieb. Zároveň nás môžu nájsť na najväčších slovenských porovnávačoch a využiť výhodný nákup, vrátane cien v ich vlastnej mene. Našich spokojných zákazníkov už máme aj v Nemecku, Francúzsku a ďalších destináciách.

Moderné technológie

Využitie moderných technológií je pre nás kľúčové. Samozrejmosťou je prechod na responzívny webdesign, aby sme tak spríjemnili nákupy z mobilných zariadení. Prispôsobíme sa vášmu prehliadaču, či už nás hľadáte v telefóne, tablete, alebo v smart televízii. Našou prioritou vždy bude využitie moderných technológií na zvyšovanie komfortu Vášho nákupu, jednoduchej komunikácie a zákazníckeho servisu, ako aj pri riadení interných procesov a odbavovaní zásielok.

Vďaka Vám rastieme - Buna café v číslach

Nesústredíme sa na čísla a nechceme za každú cenu predať čo najviac kávovarov - naším prianím a cieľom je v prvom rade spokojný zákazník. Ak sa toto podarí, veríme, že porastú aj spomínané čísla. Za vašu priazeň a podporu veľmi ďakujeme a vďaka vám čoskoro vyexpedujeme kávovar s poradovým číslom 1 000. Tiež sme radi, že sme vám naplnili už takmer pol milióna espresso šálok a pevne dúfame, že si vašu priazeň udržíme aj naďalej, a čoskoro dovŕšime 10 000 odbavených objednávok.

Kvalitná práca vyžaduje kvalitný tím

V roku 2017 významne vzrástol počet členov tímu Buna café, ktorí priložili ruku k dielu a pomohli nám posunúť sa ďalej. Veľmi si vážime ich pracovné nasadenie a vysokú profesionalitu.

Zdravá komunikácia je alfa a omega každého obchodu

Zvýšili sme úsilie v oblasti komunikácie s vami - našimi zákazníkmi, pričom našim cieľom je nezahlcovať vás zbytočnosťami! Prostredníctvom Facebooku, newsletterov či YouTube kanálu Vám chceme oznamovať skutočné zaujímavosti, dôležité udalosti, videonávody a aktuality. A samozrejme nezabudnime na naše súťaže a akčné ponuky, ktorých frekvencia výrazne vzrástla

Pre milovníkov retro designu

Našu ponuku neustále rozširujeme. Za zmienku určite stojí zaradenie kávovarov značky ASCASO, ktoré našu ponuku obohatili o jedinečný retro design, a taktiež o pestré farby, v ktorých sú tieto kávovary dostupné. Ascaso je jedným z najviac inovatívnych výrobcov kávovarov.

Originálny darček s vôňou kávy

Každý občas zháňame originálny darček pre našich blízkych. Preto sme si pre vás pripravili darčekové poukazy v rôznych hodnotách i s možnosťou venovania, a pre vianočné obdobie potom vianočné balenie kávy. Takéto darčeky určite potešia každého, kto si potrpí na kvalitné espresso.

Kvalitné výrobky si zaslúžia kvalitnú prezentáciu

Presunuli sme našu predajňu do nových, väčších priestorov s lepším prístupom pre zákazníkov. Vďaka úsiliu celého nášho tímu vznikol nový showroom, ktorý nám umožňuje prezentovať celú našu ponuku spôsobom, ktorý si kvalitné výrobky zaslúžia. Presvedčte sa sami a navštívte náš showroom.

Moderné trendy praženia

Zaobstarali sme novú pražičku, na ktorej teraz testujeme exaktné praženie - svetlejšie zrno. Už čoskoro rozšírime našu ponuku kávy a nebude chýbať ani bezkofeínová káva.

Preniknite do sveta pravého espressa

Doplnili sme našu ponuku o školenia a kurzy pre tých, ktorých práca s kávovarom, príprava espressa a všeobecne všetko okolo kávy naozaj baví a zaujíma. Školenie je možné darovať aj formou darčekového poukazu, ktorým určite potešíte každého milovníka kvalitnej kávy.

Alternatívna príprava kávy

Novinkou u nás je aj rozšírená ponuka alternatív na prípravu kvalitnej kávy. Filtrovaná káva nikdy nebude mať konzistenciu espressa, napriek tomu vďaka týmto pomocníkom bude pripravená tak, aby si zachovala kvalitu suroviny a skvele chutila, a to bez veľkého nároku na počiatočnú investíciu.

Covidový rok

Takmer celý rok 2020 sa, bohužiaľ, niesol v tieni nového vírusu COVID-19. Prebehli rôzne opatrenia a obmedzenia. Cez všetky úskalia sa nám však, vďaka vám, podarilo prekonať hranicu 20 tis. objednávok! Ďakujeme teda všetkým našim zákazníkom, že aj napriek ťažkej dobe si nás našli a uistili v tom, že dobrá káva je skrátka srdcovou záležitosťou v každej dobe.

Novinky

Doplnili sme našu ponuku domácich pákových kávovarov o taliansku značku Lelit. Jedná sa o kávovary s veľmi kompaktnými rozmermi, ktoré prekvapia svojim výkonom a kvalitným spracovaním.

Buna bazár

Rozbalené, vykúpené, vystavené. Tým sa vyznačuje tovar, ktorý nájdete v našom novom Buna bazáre. Nenechajte si ujsť kvalitné baristické kúsky za naozaj zaujímavé ceny. Všetko v perfektnom stave, po kompletnom servise.

Bezkonkurenčný servisný systém

Intenzívne sme pracovali na vytvorení vlastného servisného systému a podľa ohlasu zákazníkov sa nám to skvele podarilo. Náš servisný systém je užívateľsky veľmi prívetivý, intuitívny a prehľadný. Nájdete tu všetky potrebné informácie, detailnú diagnostiku, priebeh vybavenia servisov krok za krokom, detailnú fotodokumentáciu a samozrejme aj všetky potrebné doklady.

Objednávky kávy

Dokončili sme testovanie druhej pražičky a naplno rozbehli aj svetlejšie praženie výberovej kávy, ktoré u vás počas roka rýchlo získalo na obľube. Zákazníci tak majú možnosť vyberať kávu prehľadne podľa stupňa praženia (RL = Roast Level). Okrem stálej ponuky pripravujeme rôzne limitované edície a zmesi, o ktorých vás informujeme okrem iného aj na našom facebookovom profile. Okrem toho sme rozšírili systém objednávok kávy – novinkou je možnosť objednať kávu nielen z nasledujúceho praženia, ale tiež vybrať kávu podľa dátumu praženia, pripravenú na okamžitú expedíciu.

E-shop v novom kabáte

Spokojnosť vás všetkých, našich zákazníkov, je pre nás v Buna café na prvom mieste. Chceme, aby ste sa pri nakupovaní na našom e-shope ľahko orientovali a zakaždým našli to, čo hľadáte. Preto sme v roku 2021 vyvinuli nemalé úsilie a vrhli sa na kompletný redesign webových stránok, ktoré sa tak rozrástli o veľké množstvo nových informácií a funkcií. Pevne veríme, že naša snaha bola úspešná a stvorili sme dokonalý e-shop pre všetkých kávomilcov, kde si nakupovanie predovšetkým užijete.

Pretože na pražení záleží

Za každou skvelou šálkou kávy stojí poctivá práca, láska k remeslu a dôraz na kvalitu celého procesu prípravy kávy. V Buna café sa držíme pravidla, že záleží na každom zrnku, ktoré sa dostane na váš stôl. A máme radosť, že sa to vypláca. Káva z našej pražiarne zachutila v roku 2021 mnohým novým zákazníkom, ktorí sa k nám pre ňu radi vracajú. Aby sme dokázali uspokojiť rastúci dopyt, zaobstarali sme a uviedli do prevádzky druhú, väčšiu pražičku kávy.

Rozšírili sme sortiment

Neustále rozširujeme ponuku kvalitného príslušenstva nielen ku kávovarom, ale aj pre alternatívne metódy prípravy kávy. Novinkou v našom sortimente sú cenovo dostupné výrobky od značky Ecocoffee, s ktorými bude váš kávový rituál naozajstná radosť.

Od kávovaru pred televízne kamery

Svet kávy nás stále baví od A až do Z! A naozaj sme hrdí, že sme vám to v roku 2022 mohli ukázať aj prostredníctvom televíznych obrazoviek. Milé pozvanie do programu „Hobby naší doby“, kde sa s vami spolumajiteľ BUNA CAFÉ Oldřich Smítal mohol podeliť o svoje dlhoročné skúsenosti a o lásku ku káve, nám urobilo obrovskú radosť. Veľká vďaka patrí predovšetkým herečke a moderátorke Jiřině Bohdalovej!

Otvorenie moderného školiaceho centra

Ani počas letných prázdnin sme nelenili. Pustili sme sa do rekonštrukcie nových priestorov, kde vzniklo profesionálne (a vymazlené) školiace centrum. Naším cieľom bolo vytvoriť príjemné prostredie prispôsobené potrebám každého baristu. Na účastníkov kurzov tu čaká šesť kompletne vybavených stanovísk, ktoré sú prehliadkou tých najlepších moderných technológií. Každý barista sa u nás stáva pánom vlastného „ihriska“, kde sa na príprave kávy naozaj dosýta vybúri. Trúfame si tvrdiť, že podobné školiace centrum v Čechách len tak nenájdete.

Webové stránky a e-shop kompletne v slovenčine

Spokojných zákazníkov stále pribúda, a to aj na Slovensku. Aby sa aj naši slovenskí susedia cítili na našom e-shope ako doma a nakupovanie si maximálne užili, preložili sme webové stránky BUNA CAFÉ kompletne do slovenského jazyka.

Nové značky

Starostlivo sledujeme domáci aj zahraničný trh, a tak nám neuniknú žiadne zaujímavé novinky zo sveta kávy. Tie najlepšie produkty pravidelne zaraďujeme do nášho sortimentu. V tomto roku sme ponuku obohatili napríklad o designové pákové kávovary od talianskych značiek Stone Espresso a Biepi. Medzi mlynčekmi určite musíme vyzdvihnúť nemeckú značku Comandante, ktorá vyrába jeden z najlepších ručných mlynčekov súčasnosti.

Bližšie k našim veľkoobchodným partnerom

Vážime si každú spoluprácu – medzi našich zákazníkov patria nielen domáci baristi, ale aj podnikatelia a firmy. Perfektný servis chceme poskytovať všetkým bez rozdielu. Aby sme vyšli v ústrety potrebám našich obchodných partnerov a maximálne zefektívnili objednávanie tovaru, uviedli sme v tomto roku do prevádzky veľkoobchodný e-shop. Ten podľa očakávania priniesol mnoho výhod nielen obom stranám, ale aj koncovým zákazníkom. Zo zakúpeného tovaru sa môžu totiž tešiť už nasledujúci deň od objednania.

SRDCOVÉ esprESO a 50 000 úspešne doručených objednávok

Balenie a expedícia čerstvo upraženej kávy, príjem nových kávovarov na servis a obsluha zákazníkov, ktorí zavítali na našu predajňu – skrátka štandardný prevádzkový deň. Aj tak by možno vyzeral ono zdanlivo obyčajný utorok 26. októbra, keby sme v skoré popoludnie nezabalili a neodoslali balíček s poradovým číslom 50 000!

Oslavu tejto krásne okrúhlej cifry sme poňali poriadne od srdca – pre našich verných zákazníkov sme upražili limitovanú edíciu kávy SRDCOVÉ esprESO a pripravili sprievodnú video súťaž. A že sme si celú akciu náležite užili, sa môžete presvedčiť v článku Oslávili sme 50 000 objednávok!

Množstevné zľavy na kávu

Jedno staré slovenské príslovie hovorí, že kto viac kávy vypije, ten sa smeje naposledy. Alebo to aspoň platí v BUNA CAFÉ! Od polovice roku 2023 u nás všetci kávomilci, u ktorých tečie káva prúdom, nakúpia svoj obľúbený kofeínový životabudič so zľavou, a to už pri objednávke od 3 kg.

Nové značky automatických kávovarov

Nie každého láka páka. Pre všetkých milovníkov lahodnej a rýchlo pripravenej kávy sme rozšírili ponuku automatických kávovarov o nové značky Dr. Coffee a Sencor. Nájdete u nás malé aj veľké modely pre perfektné kávové riešenia na doma aj do kancelárie.

Darčekové balíčky s kávou

Čerstvo upražená káva je jednoducho skvelá, to je známa vec. Niet divu, že patrí medzi obľúbené darčeky, ktoré sa hodia snáď úplne na každú príležitosť, či už ide o narodeniny alebo napríklad o Vianoce. Aby sme vám uľahčili nielen jej výber, ale aj zabalenie, zostavili sme niekoľko štýlových darčekových balíčkov pre vyznávačov svetlého i tmavého praženia, pre mužov aj pre ženy, jednoducho pre všetkých, ktorí sa vyžívajú v kvalitnej zrnkovej káve.

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.