Melitta

Melitta Avanza, mystic titan

602,73 €
517,73 €
-14,1 %
431,44 € bez DPH
Nie je v predaji
  • je nám ľúto, predaj bol ukončený

Kávovar Melitta Avanza je precízny stroj, na ktorom veľmi pohodlne pripravíte skvelé espresso aj cappuccino. Tento model ponúka skvelý pomer cena/výkon.

Pripravený nápoj vás prekvapí naozaj bohatou kávovou chuťou. Okrem skvelého espressa si model Melitta Avanza hravo poradí aj s prípravou mliečnych špecialít, ktoré ozdobia nadýchanou, hodvábnou penou.

Prečo je káva z automatického kávovaru Melitta Avanza taká skvelá? Kávovar disponuje systémom pre tzv. dokonalú arómu. Zásobník na kávové zrná má špeciálnu pečať (aroma safe), ktorá chráni zrná pred pôsobením vzduchu a svetla. Káva preto vydrží dlhšie čerstvá a plná chuti. Unikátny systém extrakcie (A.E.S.) zahreje namletú kávu ešte pred sparením. Tá vďaka tomu lepšie rozvinie svoju prirodzenú chuť a získa neodolateľnú arómu.

Kávovar je vybavený veľmi tichým mlynčekom. Svoju rannú kávu si preto môžete vychutnať naozaj skoro bez toho, aby ste budili ostatných členov domácnosti. Kónické mlecie kamene z nerezovej ocele si hravo poradia s každým typom zŕn. Na výber máte z 5 stupňov hrubosti mletia.

Funkcia Bean to Cup zaisťuje presné dávkovanie bez plytvania. Mlynček pomelie iba také množstvo kávy, ktoré je určené na okamžitú spotrebu. Vaša káva preto bude vždy maximálne čerstvá. Výhodou je tiež veľký zásobník na kávové zrná.

Ovládanie kávovaru je jednoduché a intuitívne. Veľkosť a silu nápoja určíte prostredníctvom prednastavených tlačidiel. Praktický displej so symbolmi a LED signalizáciou indikuje aktuálny stav kávovaru a prebiehajúcich procesov.

Kávovar je vybavený 2 tryskami, čo vám umožní pripravovať 2 nápoje súčasne. Trysky sú nastaviteľné, preto pod ne bez problémov umiestnite poháre s výškou až 135 mm. Odkvapkávacia mriežka niečo vydrží. Je vyrobená z nerezovej ocele a len tak sa nepoškriabe.

Samozrejmosťou sú samočistiace a odvápňovacie programy, ktoré je možné spustiť prostredníctvom menu. Na ideálnu dobu vás prístroj sám upozorní. Celá varná jednotka je ľahko vyberateľná, preto je jej čistenie rýchle a efektívne. Navyše tak môžete pohodlne vyčistiť aj vnútro kávovaru.

Kávovar Melitta Avanza reflektuje najnovšie trendy a šetrí energiu. Je možné naprogramovať čas automatického vypínania (Auto Off) či prechod do režimu spánku.

Pre svoje kompaktné rozmery sa kávovar Melitta Avanza dobre zmestí aj do malej kuchyne. Nemusíte sa však báť, že v nej zapadne ako „šedá myš“ – jeho elegantné línie, zaoblené hrany a nadčasový dizajn z neho urobia malú veľkú hviezdu každej domácnosti. Skvelú službu ale odvedie aj ako zdieľaný kávovar v kancelárii.

Značka
Melitta
Šírka
200 mm
Výška
353 mm
Hĺbka
460 mm
Hmotnosť
7,5 kg
Kapacita násypky
0,25 kg
Napätie
220-240 V
Celkový príkon
1 450 W
EAN
40065008222100

Na prípravu naozaj perfektnej šálky kávy podľa Vašich predstáv potrebujete nielen kvalitnú surovinu (čerstvo praženú kávu), ale aj správne fungujúci, nastavený a čistý kávovar.

Každý seriózny výrobca (ale aj predajca) odporúča vykonávať nielen pravidelnú údržbu a čistenie, ale aj pravidelné servisné prehliadky. Podrobné informácie k odporúčanej údržbe automatického kávovaru nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru

Ako správne čistiť automatický kávovar?

U automatických kávovarov odporúčame čistiť usadeniny sparovacej jednotky 1x týždenne. Výrobcovia často ponúkajú predražené čistiace tablety so svojou značkou a čistenie je potom pomerne nákladné. Buna café odporúča čistenie kávových usadenín osobne overenými univerzálnymi čistiacimi tabletami, ktoré sú rovnako účinné, len výrazne lacnejšie. Každý si potom môže dovoliť správnu údržbu každý týždeň. Na čistenie potrebujete vždy jednu tabletu a postupujte podľa návodu k danému typu kávovaru. V balení je 60 tabliet, môžete tak veľmi lacno a pohodlne čistiť kávovar raz týždenne a balenie Vám vydrží na celý rok. Podrobné informácie k odporúčanej údržbe a čisteniu nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru.

Ako správne odvápniť automatický kávovar? Ako často meniť filter na vodu?

Filtrovanie vody a správna prevencia pred usadzovaním vodného kameňa v kombinácii s pravidelným odvápňovaním je najdôležitejšia časť údržby, ktorú musíte vykonávať, aby nedošlo k poškodeniu kávovaru. Buna café rozhodne odporúča používať filter na vodu, ktorý vložíte priamo do zásobníka s vodou. Filtre na vodu odporúča výrobca meniť každé 2 mesiace. Odporúčanie Buna café je prispôsobiť frekvenciu výmeny filtrov tvrdosti vody v danej lokalite.

Výrobcovia nútia zákazníkom zbytočne predražené prípravky na odvápňovanie, Buna café odporúča veľmi účinný a zároveň šetrný prípravok za veľmi prijateľnú cenu, odvápňovač na všetky typy kávovarov, obsah vrecka zmiešate s 1 litrom vody a ďalej postupujete podľa manuálu k Vášmu kávovaru. Podrobné informácie k odporúčanej výmene filtrov podľa tvrdosti vody (vrátane prehľadnej tabuľky) a odporúčanému odvápňovaniu nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru.

Ako vyčistiť mliečne cesty kávovaru?

Kvalitné kávovary majú na preplach mliečnych ciest vlastný program. Odporúčame preplachovať mliečne cesty ihneď po každej príprave mliečneho nápoja (šľahanie mlieka). Ďalej odporúčame aspoň 1x týždenne použiť špeciálny čistič mliečnych ciest Puly Milk. Prípravok Puly Milk zmiešate s vodou, na kávovare zapnete prípravu mliečnej peny a namiesto mlieka použijete tento roztok. Mliečne cesty sa týmto roztokom prečistia. Tiež môžete z prípravku vytvoriť externý kúpeľ a kapučinátor spoločne s hadičkou do kúpeľa ponoriť, potom prepláchnite čistou vodou.

Je nevyhnutný pravidelný servis automatického kávovaru?

Aj napriek všetkej starostlivosti, ktorú svojmu kávovaru venujete, je tiež nutné dbať na pravidelné servisné prehliadky. V kávovare sú totiž miesta, ktoré sa nedajú pri bežnej údržbe užívateľsky vyčistiť. Odporúčame pravidelné servisné prehliadky 1x za rok, maximálne 1x za 2 roky (aj keď tie 2 roky sú už skutočne dlhá doba). Prehľad úkonov, ktoré sa vykonávajú v rámci pravidelného servisu nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru.

Servis kávovaru akejkoľvek značky môžete objednať v Buna café.

Odporúčané príslušenstvo
Puly Caff dóza, 60 tabliet, 2,5 g (16 mm)
15,17 €
 
skladom (10 a viac ks)
  • odporúčame
Puly Cleaner odvápňovač kávovarov, vrecko, 25 g
1,75 €
1,13 € v sete
skladom (10 a viac ks)
Puly Cleaner odvápňovač kávovarov, 10 vreciek
11,30 €
17,50 €
 
skladom (10 a viac ks)
  • odporúčame
  • -35,4 %
UNI kefka na čistenie hadičiek

kefka na čistenie mliečnych ciest a trysiek, priemer 3,5 mm

4,86 €
 
skladom (10 a viac ks)

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Mohlo by sa vám hodiť

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.