BUNA CAFÉ

BUNA CAFÉ filtrácia vody pre kávovary, profi

598,54 €
498,78 € bez DPH
Nie je v predaji
  • je nám ľúto, predaj bol ukončený

Predĺžte životnosť vášho espresso kávovaru! Set veľkého katexového filtra s náplňou s objemom 8 l a uhlíkového filtra efektívne zmäkčí a vyčistí vodu vo vašej kaviarni, kancelárii alebo domácnosti od nežiaducich látok a nečistôt. Získate tak kvalitnú vodu ideálnu nielen na prevádzku vášho kávovaru a všetkých ostatných spotrebičov, ale aj na priamu konzumáciu.

Prietokový katexový filter znižuje tvrdosť vody až s 95% účinnosťou. Ide o veľmi jednoduchý princíp, pri ktorom dochádza v prúdiacej vode k výmene iónov vápnika a horčíka za iónmi sodíka. Použitie filtra odporúčame všade tam, kde hrozí usadzovanie vodného kameňa, ktorý zvyšuje riziko poškodenia vášho kávovaru a ďalších najrôznejších spotrebičov napojených na vodovodný rad. Tento katexový filter si bez problémov poradí s tvrdosťou vody až 10 mmol/l. Filter je určený pre opakované použitie a je vhodný ako efektívne riešenie tvrdej vody aj pre väčšie kaviarne a prevádzky s prietokom až 60 l/min. Katexová náplň s objemom 8 l spoľahlivo prefiltruje približne 2000 l vody s tvrdosťou do 2 mmol/l, potom je potrebné náplň vymeniť. Účinnosť filtra sa odvíja od správnej rýchlosti prietoku a životnosti zmesi.

Katexovú náplň je potrebné vymeniť:

  • pri tvrdosti vody 1 mmol / 8 l katexu po prietoku 4 000 l vody
  • pri tvrdosti vody 2 mmol / 8 l katexu po prietoku 2 000 l vody
  • pri tvrdosti vody 3 mmol / 8 l katexu po prietoku 1 360 l vody
  • pri tvrdosti vody 4 mmol / 8 l katexu po prietoku 1 000 l vody

Katexová náplň nemá predpísanú maximálnu dobu použitia, ak nedôjde k vyčerpaniu kapacity. Avšak odporúčame náplň vymeniť raz za rok alebo po vyčerpaní stanovenej kapacity podľa toho, čo nastane skôr. Katex nesmie nikdy vyschnúť, mal by byť stále pod vodou. Pokiaľ by došlo k vyschnutiu katexu, použite novú náplň.

Uhlíkový filter disponuje filtračnou vložkou z lisovaného uhlíka s 5mikrónovou porezitou, ktorá z vody efektívne odstráni mechanické nečistoty a chlórový zápach. Filter účinne prefiltruje až 6000 l vody, potom je potrebné uhlíkovú vložku vymeniť. Uhlíkový filter vymeňte raz za 6 mesiacov alebo po vyčerpaní stanovenej kapacity podľa toho, čo nastane skôr.

Vďaka vodomeru jednoducho ustrážite čas, kedy je katexovú náplň aj uhlíkovú vložku potrebné vymeniť. Vodomer má masívnu konštrukciu a je odolný proti mrazu.

Značka
BUNA CAFÉ
Výška
520 mm
Šírka
440 mm
Hĺbka
200 mm
Druh závitu
3/8"M - vstup
3/8"M - výstup

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi
+421 277 270 700

Alebo mu napíšte

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.