Rocket Espresso Milano

Rocket Espresso Boxer 2G

5 040 €
4 200 € bez DPH

Kávovar Rocket Espresso BOXER je profesionálny 1 a 2 pákový kávovar s kompaktnými rozmermi. Vzhľadom na jeho rozmery sa hodí aj do prevádzok, kde sú požiadavky na menšie rozmery kávovaru. Pritom, vďaka svojej dostatočnej kapacite bojlera, sa bez problémov vyrovná s veľkými nárokmi na výdaj počas špičiek v prevádzke.

BOXER je prémiový kompaktný kávovar, na ktorom môžete variť espresso bez kompromisu. Zároveň sa však tento kávovar môže pochváliť perfektným spracovaním a štýlom, ktorý bežne na trhu s takto kompaktnými kávovarmi nenájdete.

Všeobecné odporúčania na inštaláciu profesionálneho kávovaru

Schéma ke stažení.

Prívod vody

Tvrdosť vody do 0,7 mmol/l, inak nutné zmäkčovať/upravovať vodu. Odporúčaná technológia tu: Blue Filters změkčovač vody Newline

Tlak na vstupe 2 - 6 barov (inak je nutné použitie redukcie). Kohút - rohový ventil 3/8". Úpravňa spravidla zníži tlak o 1 bar.

Za prívod vody zapojiť zmäkčovač (úpravňu vody) a na výstup je vhodné zaradiť T-kus (rozdvojenie upravovanej vody). Jeden vývod zapojiť priamo do kávovaru, druhý do odpadu alebo prídavnej batérie (preplachovanie filtra).

Odpad

Najlepšie samostatný DN30, čo najbližšie ku kávovaru, a zaistiť vhodný spád. Z kávovaru je použitá odpadová hadica cca 25 - 30 mm (vonkajší priemer s kovovou výstužou).

Napájanie

Kávovar je dodaný s cca 1,5 m prívodným káblom 5x 2,5 mm2. Je na užívateľovi, akým spôsobom zvolí pripojenie. Pri tomto type odporúčame nasledujúce:

Samostatne istený okruh 16A/400V (prívod 5x 2,5 mm2, sieť TN-S), ochrana 3F prúdovým chráničom (AC, A) Idn = 30mA. Prúdový chránič je nutný! Nepoužívať sieť TN-C.

Pokiaľ bude kávovar pevne pripojený (inštalačná krabica), odporúčame blízko umiestniť vypínač (pre pohodlné servisné účely).

  1 hlava 2 hlavy
Počet bojlerov 1 1
Dávkovanie porcií automaticky automaticky
Regulácia teploty / tlaku presostat presostat
Kapacita pracovného bojlera 8,3 l 13,2 l
Príkon pracovného bojlera 2 300 W 4 300 W
Optimalizácia horúcej vody áno áno
Nerezové rameno (para/voda) cooltouch * cooltouch *
Zdroj vody pevné pripojenie pevné pripojenie
Šírka 480 mm 630 mm
Hĺbka 490 mm 490 mm
Výška 471 mm 471 mm
Hmotnosť 65 kg 75 kg

Technické špecifikácie komerčných kávovarov Rocket Espresso: Rocket Espresso porovnanie komerčných kávovarov (pdf, CZ)

Cooltouch *: Dvojplášťové rameno. V nerezovom ramene je hrubostenná hadička, ktorá vedie paru (horúcu vodu) a vďaka tomu nedochádza k tak veľkému prenosu tepla na nerezové rameno, ako tomu býva v bežnom prevedení. Vďaka tomu sa na rameno mlieko nepripeká a po šľahaní sa zvyšky mlieka jednoduchšie a naozaj ľahko otrú vlhkou handričkou. Avšak nie je to o tom, že by tryska bola "studená" (ako tomu názov napovedá), je horúca, ale teplota nie je taká vysoká.

Značka
Rocket Espresso

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.