BUNA CAFÉ

BUNA CAFÉ filtrácia vody pre kávovary, domáca

  • odporúčame
248,57 €
207,14 € bez DPH

Doprajte svojmu kávovaru náležitú starostlivosť – odmení sa vám za to dokonalou kávou so skvelou chuťou.

Vďaka setu katexového filtra na zmäkčenie vody, uhlíkového filtra na odstránenie nečistôt a jednovtokového vodomeru získate kvalitnú a čistú vodu vhodnú nielen pre váš espresso kávovar, ale predovšetkým aj chutnú vodu určenú na priamu konzumáciu.

Prietokový katexový filter znižuje tvrdosť vody až s 95% účinnosťou a skvele sa hodí na použitie všade tam, kde tvrdá voda a usadzovanie vodného kameňa zvyšuje riziko poškodenia menších domácich spotrebičov, ako sú kávovary, žehličky, čističky vzduchu a pod.

Filter obsahuje tubu s 0,8 l katexovej náplne, ktorá si bez problémov poradí s tvrdosťou vody až 10 mmol/l. Počas filtrovania dochádza vo vode k výmene iónov vápnika a horčíka za ióny sodíka. Tento proces je veľmi jednoduchý a účinný. Používanie zmäkčovacích filtrov výrazne znižuje možnosť poškodenia vášho kávovaru a predlžuje jeho životnosť. Pre 100% účinnosť zmäkčenia odporúčame maximálny prietok 6 l/min na 0,8 l katexovej náplne.

Ide o filter určený na opakované použitie – spotrebovanú katexovú náplň stačí jednoducho vymeniť za novú. Katexová náplň s objemom 0,8 l vystačí približne na prietok 200 l vody s tvrdosťou do 2 mmol/l. Účinnosť filtra sa odvíja od správnej rýchlosti prietoku a životnosti zmesi.

Katexovú náplň je potrebné vymeniť:

  • pri tvrdosti vody 1 mmol / 0,8 l katexu po prietoku 400 l vody
  • pri tvrdosti vody 2 mmol / 0,8 l katexu po prietoku 200 l vody
  • pri tvrdosti vody 3 mmol / 0,8 l katexu po prietoku 136 l vody
  • pri tvrdosti vody 4 mmol / 0,8 l katexu po prietoku 100 l vody

Katexová náplň nemá predpísanú maximálnu dobu použitia, ak nedôjde k vyčerpaniu kapacity. Avšak odporúčame náplň vymeniť raz za rok alebo po vyčerpaní stanovenej kapacity podľa toho, čo nastane skôr. Katex nesmie nikdy vyschnúť, mal by byť stále pod vodou. Pokiaľ by došlo k vyschnutiu katexu, použite novú náplň.

Uhlíkový filter zbaví vodu mechanických nečistôt, chlórového zápachu a ďalších nežiaducich látok. Filtračná vložka z lisovaného uhlíka s 5mikrónovou porezitou účinne prefiltruje až 6000 l vody, potom je potrebné uhlíkovú vložku vymeniť. Uhlíkový filter vymeňte raz za 6 mesiacov alebo po vyčerpaní stanovenej kapacity podľa toho, čo nastane skôr.

Čas výmeny jednoducho strážite vďaka vodomeru, ktorý zaznamenáva spotrebu vody s vysokou presnosťou. Veľkou výhodou je aj jeho masívna konštrukcia a odolnosť proti mrazu.

Upozornenie:

Filter je nutné inštalovať vo vertikálnej/zvislej polohe.

Značka
BUNA CAFÉ
Výška
330 mm
Šírka
375 mm
Hĺbka
120 mm
Druh závitu
3/8"M - vstup
3/8"M - výstup

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.