Philco

PHEM Automatické espresso 1000, biela

886 €
797,78 €
-10 %
664,82 € bez DPH

Z automatických kávovarov, ktoré vedia pripraviť nielen kávu, ale aj mliečne špeciality, rozhodne odporúčame tento model. Výsledok je - v porovnaní s bežnými automatmi - excelentný. Jeho použitie je veľmi jednoduché a pritom náročnejší zákazník môže nastavovať veľa parametrov. Dizajn je veľmi vydarený a výsledok - v porovnaní s ostatnými automatickými kávovarmi - je perfektný. Ak vyberáte automatický kávovar, je to ideálna voľba. Môžete sa zastaviť u nás na predajni Buna café a kávovar vyskúšať.

Tento kávovar je vhodný pre náročných zákazníkov - domácnosti aj kancelárie.

Pre každý nápoj si môžete uložiť svoje obľúbené nastavenie množstva kávy a vody – to je možné ešte regulovať počas samotnej prípravy. Ovládanie je skutočne veľmi pohodlné a zaujímavé. Samozrejmosťou je aj nastaviteľná teplota sparovania.

Automatická príprava teplého mlieka aj jemnej mliečnej mikropeny, Vám umožní pripraviť Cappuccino či Latte Macchiato. Stlačením tlačidla si môžete pripraviť aj samotnú mliečnu penu. Okamžitý výdaj horúcej vody zase oceníte, keď potrebujete lepšie/rýchlejšie nahriať šálku, alebo ak využívate horúcu vodu na čaj.

Dôležité upozornenie:

Každý automatický kávovar odporúčame 1x za rok v servise vyčistiť - v miestach, kde sa bežný užívateľ nedostane a kde nie je možné kávovar vyčistiť bežnou údržbou/čistením čistiacou tabletou.

Hlavné prednosti:

 • prednastavené nápoje
 • patentovaná sparovacia jednotka s automatickým systémom čistenia
 • automatická príprava jemnej mliečnej peny
 • inteligentné dotykové ovládanie s prehľadným českým textovým displejom
 • dva nezávislé termobloky pre maximálnu teplotnú stabilitu (jeden termoblok na výdaj kávy a jeden na prípravu pary)
 • vyladený mlynček s jemným mletím
 • výškovo nastaviteľná výpusť kávy v rozsahu 80 - 140 mm
 • možnosť individuálneho nastavenia
 • inteligentný systém hlásenia, všetky informácie sa prehľadne zobrazujú na displeji
 • nastaviteľná teplota

Kapacita zásobníka na kávu
250 g

Kapacita zásobníka odpadovej kávy
15 porcií

Množstvo kávy na porciu
7 – 14 g

Funkcia predsparenia
automaticky

Teplota sparovania
88 - 92 °C (nastaviteľná v 3 stupňoch)

Systém dávkovania
elektronicky

Výškovo nastaviteľná výpusť kávy
áno (80 - 140 mm)

Výdaj horúcej vody
áno

Kapučinátor
áno (one touch)

Dotykové ovládanie
áno

Kapacita zásobníka vody
1,8l

Tlak čerpadla
19 barov (kávovar má pretlakový ventil)

Automatické čistenie
áno

Automatické odvápňovanie
áno

Hmotnosť
13 kg (14 kg komplet balenie)

Rozmery

 • šírka: 302 mm
 • hĺbka: 450 mm
 • výška: 370 mm

Príkon
1 400 W

Napätie
220 - 240 V

Frekvencia
50 - 60 Hz

Dĺžka prívodného kábla
1,5 m

Značka
Philco
EAN
8590669151288

Na prípravu naozaj perfektnej šálky kávy podľa Vašich predstáv potrebujete nielen kvalitnú surovinu (čerstvo praženú kávu), ale aj správne fungujúci, nastavený a čistý kávovar.

Každý seriózny výrobca (ale aj predajca) odporúča vykonávať nielen pravidelnú údržbu a čistenie, ale aj pravidelné servisné prehliadky. Podrobné informácie k odporúčanej údržbe automatického kávovaru nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru

Ako správne čistiť automatický kávovar?

Pri automatických kávovaroch odporúčame čistiť usadeniny sparovacej jednotky 1x týždenne. Výrobcovia často ponúkajú predražené čistiace tablety so svojou značkou, a čistenie je potom pomerne nákladné. Buna café odporúča čistenie kávových usadenín osobne overenými univerzálnymi čistiacimi tabletami, ktoré sú rovnako účinné, len výrazne lacnejšie. Každý si potom môže dovoliť správnu údržbu každý týždeň. Na čistenie potrebujete vždy jednu tabletu a postupujte podľa návodu k danému typu kávovaru. V balení je 60 tabliet, môžete tak veľmi lacno a pohodlne čistiť kávovar raz týždenne a balenie Vám vydrží na celý rok. Podrobné informácie k odporúčanej údržbe a čisteniu nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru.

Ako správne odvápniť automatický kávovar? Ako často meniť filter na vodu?

Filtrovanie vody a správna prevencia pred usadzovaním vodného kameňa v kombinácii s pravidelným odvápňovaním, je najdôležitejšia časť údržby, ktorú musíte vykonávať, aby nedošlo k poškodeniu kávovaru. Buna café rozhodne odporúča používať filter na vodu, ktorý vložíte priamo do zásobníka s vodou. Filtre na vodu odporúča výrobca meniť každé 2 mesiace. Odporúčanie Buna café je prispôsobiť frekvenciu výmeny filtrov tvrdosti vody v danej lokalite.

Výrobcovia zákazníkom nútia zbytočne predražené prípravky na odvápňovanie, Buna café odporúča veľmi účinný a zároveň šetrný prípravok za veľmi prijateľnú cenu, odvápňovač na všetky typy kávovarov, obsah vrecka zmiešate s 1 litrom vody a ďalej postupujete podľa manuálu k vášmu kávovaru. Podrobné informácie k odporúčanej výmene filtrov podľa tvrdosti vody (vrátane prehľadnej tabuľky) a odporúčanému odvápňovaniu nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru.

Ako vyčistiť mliečne cesty kávovaru?

Kvalitné kávovary majú na preplach mliečnych ciest vlastný program. Odporúčame preplachovať mliečne cesty ihneď po každej príprave mliečneho nápoja (šľahanie mlieka). Ďalej odporúčame aspoň 1x týždenne použiť špeciálny čistič mliečnych ciest Puly Milk. Prípravok Puly Milk zmiešate s vodou, na kávovare zapnete prípravu mliečnej peny a namiesto mlieka použijete tento roztok. Mliečne cesty sa týmto roztokom prečistia. Tiež môžete z prípravku vytvoriť externý kúpeľ a kapučinátor spoločne s hadičkou do kúpeľa ponoriť, potom prepláchnite čistou vodou.

Je nutný pravidelný servis automatického kávovaru?

Aj napriek všetkej starostlivosti, ktorú svojmu kávovaru venujete, je taktiež nutné dbať na pravidelné servisné prehliadky. V kávovare sú totiž miesta, ktoré nie je možné užívateľsky vyčistiť pri bežnej údržbe. Odporúčame pravidelné servisné prehliadky 1x za rok, maximálne 1x za 2 roky (aj keď tie 2 roky sú už skutočne dlhá doba). Prehľad úkonov, ktoré sa vykonávajú v rámci pravidelného servisu nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru.

Servis kávovaru akejkoľvek značky môžete objednať v Buna café.

Odporúčané príslušenstvo
Puly Caff dóza, 60 tabliet, 2,5 g (16 mm)
15,17 €
 
skladom (5 ks)
 • odporúčame
Puly Cleaner odvápňovač kávovarov, vrecko, 25 g
1,75 €
1,13 € v sete
skladom (10 a viac ks)
Puly Cleaner odvápňovač kávovarov, 10 vreciek
11,30 €
17,50 €
 
skladom (10 a viac ks)
 • odporúčame
 • -35,4 %
PHEM filter na vodu (zmäkčovač)
15,52 €
 
skladom (10 a viac ks)
Puly Milk čistič mliečnych ciest, 1 l
14,35 €
 
skladom (10 a viac ks)

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Mohlo by sa vám hodiť

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.