Eureka

Eureka Mignon Libra, CR white

  • odporúčame
801 €
1+1
Nakúpte výhodne v sete za 720,90 €
667,50 € bez DPH

Ďalšie varianty tohto produktu

Eureka Mignon Libra má všetko, čo si predstavíte pod pojmom dokonalý espresso mlynček. Je tichý, rýchly, výkonný a kávu váži už v priebehu mletia.

Jeho vysoká produktivita (1,4 – 1,8 g/s) zaujme aj tých najnáročnejších baristov. Dávkovanie kávy je extrémne presné, a to s odchýlkou maximálne 0,1 – 0,15 g. Váženie kávy počas mletia nielen významne urýchli celý proces prípravy espressa, ale obmedzí aj plytvanie s kávou.

Ide o tzv. fresh mlynček s priamym mletím. Pod výdajníkom kávy samozrejme nechýba ani polohovateľná hands-free vidlica, ktorá slúži na opretie páky v priebehu mletia. Do vidlice bez problémov pasujú páky všetkých značiek.

Veľkou výhodou je aj bezkroková (mikrometrická) regulácia hrubosti mletia pomocou spodného mlecieho kameňa. Vďaka tomu, že nastavený stupeň hrubosti zostáva zachovaný aj po údržbe a čistení, nie je nutné mlynček zakaždým znova nastavovať. Tento inovatívny systém, ktorý má spoločnosť Eureka patentovaný, vám tak okrem iného ušetrí veľa času.

Espresso mlynček Eureka Mignon Libra disponuje tiež systémom ACE (Anti-Clumps and Electrostaticity), ktorý minimalizuje pôsobenie statického náboja na namletú kávu a pomáha predchádzať vzniku nežiaducich hrudiek.

Vyzdvihnúť musíme aj jednoduchú údržbu mlynčeka. Všetky časti, ktoré treba pravidelne čistiť, sú ľahko prístupné. Ovládanie mlynčeka je intuitívne a vďaka dotykovému displeju aj veľmi pohodlné. Na displeji môžete naprogramovať automatické dávkovanie až pre dve rôzne veľké porcie kávy.

Aj napriek svojmu vysokému výkonu je model Mignon Libra veľmi tichý. Mlynček má znížené vibrácie a jeho hlučnosť sa pohybuje okolo 64 dB. Kávu tak môžete mlieť kedykoľvek bez toho, aby ste rušili ostatných členov domácnosti.

Elektrické mlynčeky značky Eureka vynikajú precíznym spracovaním a bezproblémovou funkčnosťou. Maximálna spokojnosť baristu je pre Eureku vždy na prvom mieste.

K mlynčeku veľmi odporúčame dokúpiť Eureka lievik na portafilter, 57–58,35mm, Mignon Libra

V akom prípade odporúčametento lievik?

Tento lievik odporúčame všetkým, ktorí používajú väčšie dávky mletej kávy, obzvlášť v týchto prípadoch:

  • 1porcia / single shot > 8 gramov
  • 2porcie / double shot > 15 gramov
  • 3porcie / triple shot 20 - 22 gramov
Značka
Eureka
Kapacita násypky
0,3 kg
Výška
430 mm
Šírka
124 mm
Hĺbka
192 mm
Hmotnosť
6,5 kg
Produkcia
1.2 - 1.8 g/s - hrubosť na espresso
1,9 - 2,5 g/s - hrubosť na filtrovanú kávu
Farba
biela
strieborná
Materiál
nerezová oceľ
Priemer mlecích kameňov
55 mm
Materiál mlecích kameňov
nerezová oceľ
Napätie
230 V
Celkový príkon
310 W
Otáčiek za minútu
1 350
EAN
8056600019760

Predstavenie mlynčeka

Použitie mlynčeka

Kalibrácia váhy

Čistenie vývodu mletej kávy

Čistenie a výmena mlecích kameňov

Hlavné parametre produktu

Elektrický mlynček

Elektrický mlynček na kávu patrí k najdôležitejšiemu vybaveniu každého baristu a možno by sa dalo povedať, že mlynček je vôbec to najdôležitejšie. Aby bolo možné pripraviť čo najlepšie espresso, musí byť káva ideálne pomletá - všetky jej čiastočky…

Viac
Automatický mlynček s integrovanou váhou

Automatický mlynček s integrovanou váhou je veľmi komfortný pre nastavenie vždy rovnakého množstva mletej kávy. Veľmi dôrazne odporúčame vyberať iba tie mlynčeky, kde je spoločne s integrovanou váhou zaistené aj veľmi kvalitné spracovanie nielen…

Viac
Ploché mlecie kamene

Ploché mlecie kamene sa skladajú z dvoch rovnakých ozubených prstencov, ktoré na seba na plocho dosadajú a sú obvykle horizontálne uložené. Prstence sú na vnútornej strane ozubené - uhol, tvar a počet zubov ovplyvňujú kvalitu mletia. Vzdialenosť…

Viac
Kovové mlecie kameny

Najrozšírenejšie mlecie kamene sú kovové (oceľové). Kovové mlecie kamene nájdete takmer na všetkých mlynčekoch na trhu. Nové kovové kamene sú v porovnaní s keramickými výrazne lacnejšie a do náročnejších prevádzok je možné voliť ich varianty s…

Viac
Asynchrónny motor

Veľmi odporúčame vyberať iba kvalitné mlynčeky s asynchrónnym motorom, kde sú kamene uložené priamo na hriadeli motora bez prevodov. Tieto motory sú veľmi jednoduché, robustné a majú veľmi dlhú životnosť. Jednoduchou nápovedou môže byť hmotnosť…

Viac

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Vybrané zvýhodnené sety

Ascaso Steel DUO, Black + Eureka Mignon Libra, CR white
2 179,80 €
2 422 €
 
posledný kus skladom
  • zadarmo
ECM Casa V + Eureka Mignon Libra, CR white
1 641,45 €
1 770 €
 
skladom (2 ks)
  • zadarmo
Rancilio Silvia PRO X, white + Eureka Mignon Libra, CR white
2 431,98 €
2 547 €
 
posledný kus skladom
  • zadarmo
Rocket Espresso Appartamento, white, walnut + Eureka Mignon Libra, CR white
2 209,52 €
2 320 €
 
dočasne vypredané
  • zadarmo

Mohlo by sa vám hodiť

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.