Sencor

Sencor automatické espresso SES 7220BK

358 €
337,30 €
-5,8 %
281,08 € bez DPH

Ďalšie varianty tohto produktu

Malý, napriek tomu plný šikovných funkcií – to je automatický kávovar Sencor SES 7220BK. Pre svoje kompaktné rozmery (šírka iba 18 cm!) sa dobre zmestí aj do kuchýň, kde nie je miesta nazvyš. Skvelú kávu však pripraví aj ako zdieľaný kávovar na pracovisku.

Automatické espresso Sencor SES 7220BK potrebuje len 42 sekúnd, než je po zapnutí nahriate a pripravené plniť vaše požiadavky. Ak sa ráno ponáhľate, oceníte najmä programy pre espresso a lungo, ktoré spustíte jediným stlačením. Ovládací LED panel disponuje dotykovými tlačidlami, voľba nápojov je preto jednoduchá a intuitívna.

Vďaka programu na výdaj horúcej vody si ľahko pripravíte americano alebo čaj. Kávovar nie je vybavený nádobou na mlieko, nie je preto vhodný na prípravu cappuccina alebo caffè latte. Výšku trysky na výdaj kávy je možné prispôsobiť veľkosti šálky či pohára. Prístroj navyše disponuje funkciou na zapamätanie veľkosti šálky.

Máte radi silnú kávu, alebo skôr tú slabšiu? Upravte si intenzitu nápoja podľa chuti! Hmotnosť porcie môžete nastaviť na 7 g, 8 g alebo 10 g mletej kávy. Výsledok pri vysokej intenzite (10 g) je veľmi zaujímavý! Aby mala vaša káva vždy maximálne plnú a lahodnú chuť, disponuje kávovar aj patentovaným systémom predsparenia.

Odolný nerezový mlynček niečo vydrží a poradí si s každým typom zŕn. Vyberať môžete z 5 stupňov hrubosti mletia. Kávovar je ďalej vybavený zásobníkom na kávu s kapacitou 150 g a nádobou na vodu s objemom 1,1 litra. Na nedostatok zŕn, vody alebo naplnenie odpadovej nádoby na kávu vás prístroj sám upozorní.

Údržbu kávovaru zvládne naozaj každý. Samozrejmosťou sú automatické programy na čistenie a odvápnenie. Dobu, kedy je kávovar potrebné vyčistiť či odvápniť, prístroj postráži za vás. Sparovaciu jednotku je možné umývať v umývačke riadu.

Model zodpovedá najnovším trendom. Disponuje ECO režimom a šetrí energiu.

Automatické espresso Sencor SES 7220BK odporúčame všetkým, ktorí túžia po skvelej, rýchlo pripravenej káve, ale nechcú si kupovať veľký, drahý stroj.

Značka
Sencor
Výška
315 mm
Šírka
180 mm
Hĺbka
410 mm
Hmotnosť
7,8 g
Farba
čierna
zlatá
Objem zásobníka na vodu
1,1 l
Kapacita násypky
0,15 kg
Napätie
230 V
Celkový príkon
1 470 W
EAN
8590669328451

Na prípravu naozaj perfektnej šálky kávy podľa Vašich predstáv potrebujete nielen kvalitnú surovinu (čerstvo praženú kávu), ale aj správne fungujúci, nastavený a čistý kávovar.

Každý seriózny výrobca (ale aj predajca) odporúča vykonávať nielen pravidelnú údržbu a čistenie, ale aj pravidelné servisné prehliadky. Podrobné informácie k odporúčanej údržbe automatického kávovaru nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru

Ako správne čistiť automatický kávovar?

U automatických kávovarov odporúčame čistiť usadeniny sparovacej jednotky 1x týždenne. Výrobcovia často ponúkajú predražené čistiace tablety so svojou značkou a čistenie je potom pomerne nákladné. Buna café odporúča čistenie kávových usadenín osobne overenými univerzálnymi čistiacimi tabletami, ktoré sú rovnako účinné, len výrazne lacnejšie. Každý si potom môže dovoliť správnu údržbu každý týždeň. Na čistenie potrebujete vždy jednu tabletu a postupujte podľa návodu k danému typu kávovaru. V balení je 60 tabliet, môžete tak veľmi lacno a pohodlne čistiť kávovar raz týždenne a balenie Vám vydrží na celý rok. Podrobné informácie k odporúčanej údržbe a čisteniu nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru.

Ako správne odvápniť automatický kávovar? Ako často meniť filter na vodu?

Filtrovanie vody a správna prevencia pred usadzovaním vodného kameňa v kombinácii s pravidelným odvápňovaním je najdôležitejšia časť údržby, ktorú musíte vykonávať, aby nedošlo k poškodeniu kávovaru. Buna café rozhodne odporúča používať filter na vodu, ktorý vložíte priamo do zásobníka s vodou. Filtre na vodu odporúča výrobca meniť každé 2 mesiace. Odporúčanie Buna café je prispôsobiť frekvenciu výmeny filtrov tvrdosti vody v danej lokalite.

Výrobcovia zákazníkom nútia zbytočne predražené prípravky na odvápňovanie, Buna café odporúča veľmi účinný a zároveň šetrný prípravok za veľmi prijateľnú cenu, odvápňovač na všetky typy kávovarov, obsah vrecka zmiešate s 1 litrom vody a ďalej postupujete podľa manuálu k Vášmu kávovaru. Podrobné informácie k odporúčanej výmene filtrov podľa tvrdosti vody (vrátane prehľadnej tabuľky) a odporúčanému odvápňovaniu nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru.

Ako vyčistiť mliečne cesty kávovaru?

Kvalitné kávovary majú na preplach mliečnych ciest vlastný program. Odporúčame preplachovať mliečne cesty ihneď po každej príprave mliečneho nápoja (šľahanie mlieka). Ďalej odporúčame aspoň 1x týždenne použiť špeciálny čistič mliečnych ciest Puly Milk. Prípravok Puly Milk zmiešate s vodou, na kávovare zapnete prípravu mliečnej peny a namiesto mlieka použijete tento roztok. Mliečne cesty sa týmto roztokom prečistia. Tiež môžete z prípravku vytvoriť externý kúpeľ a kapučinátor spoločne s hadičkou do kúpeľa ponoriť, potom prepláchnite čistou vodou.

Je nevyhnutný pravidelný servis automatického kávovaru?

Aj napriek všetkej starostlivosti, ktorú svojmu kávovaru venujete, je tiež nutné dbať na pravidelné servisné prehliadky. V kávovare sú totiž miesta, ktoré sa nedajú pri bežnej údržbe užívateľsky vyčistiť. Odporúčame pravidelné servisné prehliadky 1x za rok, maximálne 1x za 2 roky (aj keď tie 2 roky sú už skutočne dlhá doba). Prehľad úkonov, ktoré sa vykonávajú v rámci pravidelného servisu nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru.

Servis kávovaru akejkoľvek značky môžete objednať v Buna café.

Odporúčané príslušenstvo
Puly Caff dóza, 60 tabliet, 2,5 g (16 mm)
15,17 €
 
skladom (10 a viac ks)
  • odporúčame
Puly Cleaner odvápňovač kávovarov, vrecko, 25 g
1,75 €
1,13 € v sete
skladom (10 a viac ks)
Puly Cleaner odvápňovač kávovarov, 10 vreciek
11,30 €
17,50 €
 
skladom (10 a viac ks)
  • odporúčame
  • -35,4 %

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Mohlo by sa vám hodiť

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.