Sencor

Sencor automatické espresso SES 9200CH

422 €
400,88 €
-5 %
334,07 € bez DPH

Ďalšie varianty tohto produktu

Jednoduché ovládanie, chytré funkcie, precízne spracovanie – to je recept na úspech automatického kávovaru Sencor SES 9200CH. Ak túžite po skvelej káve bez čakania, potom je pre vás tento stroj doslova ako stvorený.

Máte málo času na svoju rannú kávu? Plne automatické espresso Sencor potrebuje len 42 sekúnd, než je nahriate a pripravené splniť každé vaše prianie. Program prípravy espressa a lunga navyše spustíte stlačením jediného tlačidla. Stačí si len vybrať, stlačiť a vypiť. Naozaj je to také ľahké. Veľkou výhodou je aj praktický ovládací LED panel vybavený dotykovými tlačidlami. Panel je prehľadný a dobre sa s ním pracuje.

Cappuccino, caffè latte, americano, čaj – nič z toho nie je s automatickým kávovarom Sencor SES 9200CH problém. Kávovar disponuje ako programom pre výdaj horúcej vody, tak aj odolnou tritanovou nádobou na mlieko. Behom chvíľky ozdobia vašu kávu lahodnou mikropenou. Tryska na výdaj nápoja je výškovo nastaviteľná. To vám uľahčí prípravu kávy do šálok a pohárov rôznych veľkostí. Model si navyše veľkosť šálky zapamätá.

Ráno silná, večer slabá? Silu nápoja môžete upraviť podľa ľubovôle. Stačí zmeniť hmotnosť porcie (7 g, 8 g alebo 10 g). Výsledok pri vysokej intenzite (10 g) je veľmi zaujímavý! Patentovaný systém predsparenia zaistí, že každá vaša káva bude mať lahodnú a plnú chuť.

Samozrejmosťou je aj kvalitný nerezový mlynček s 5 stupňami hrubosti mletia, zásobník na kávové zrná s kapacitou 150 g a nádoba na vodu s objemom 1,1 litra. Kávovar je vybavený signalizáciou, ktorá indikuje nedostatok zŕn a vody, či naplnenie odpadovej nádoby na kávu.

Údržba kávovaru je veľmi jednoduchá. Prístroj vás sám upozorní, kedy je potrebné spustiť automatický program na vyčistenie a odvápnenie. Sparovaciu jednotku je možné umývať v umývačke riadu. Model ďalej disponuje napríklad aj ECO režimom.

Svojimi kompaktnými rozmermi (šírka iba 18 cm!) je automatické espresso Sencor SES 9200CH predurčené aj pre malé kuchyne. Dobre sa však osvedčí aj ako zdieľaný kávovar na pracovisku.

Značka
Sencor
Výška
315 mm
Šírka
180 mm
Hĺbka
410 mm
Hmotnosť
8,5 g
Farba
šedá
čierna
Objem zásobníka na vodu
1,1 l
Kapacita násypky
0,15 kg
Napätie
230 V
Celkový príkon
1 470 W
EAN
8590669296743

Na prípravu naozaj perfektnej šálky kávy podľa Vašich predstáv potrebujete nielen kvalitnú surovinu (čerstvo praženú kávu), ale aj správne fungujúci, nastavený a čistý kávovar.

Každý seriózny výrobca (ale aj predajca) odporúča vykonávať nielen pravidelnú údržbu a čistenie, ale aj pravidelné servisné prehliadky. Podrobné informácie k odporúčanej údržbe automatického kávovaru nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru

Ako správne čistiť automatický kávovar?

U automatických kávovarov odporúčame čistiť usadeniny sparovacej jednotky 1x týždenne. Výrobcovia často ponúkajú predražené čistiace tablety so svojou značkou a čistenie je potom pomerne nákladné. Buna café odporúča čistenie kávových usadenín osobne overenými univerzálnymi čistiacimi tabletami, ktoré sú rovnako účinné, len výrazne lacnejšie. Každý si potom môže dovoliť správnu údržbu každý týždeň. Na čistenie potrebujete vždy jednu tabletu a postupujte podľa návodu k danému typu kávovaru. V balení je 60 tabliet, môžete tak veľmi lacno a pohodlne čistiť kávovar raz týždenne a balenie Vám vydrží na celý rok. Podrobné informácie k odporúčanej údržbe a čisteniu nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru.

Ako správne odvápniť automatický kávovar? Ako často meniť filter na vodu?

Filtrovanie vody a správna prevencia pred usadzovaním vodného kameňa v kombinácii s pravidelným odvápňovaním je najdôležitejšia časť údržby, ktorú musíte vykonávať, aby nedošlo k poškodeniu kávovaru. Buna café rozhodne odporúča používať filter na vodu, ktorý vložíte priamo do zásobníka s vodou. Filtre na vodu odporúča výrobca meniť každé 2 mesiace. Odporúčanie Buna café je prispôsobiť frekvenciu výmeny filtrov tvrdosti vody v danej lokalite.

Výrobcovia zákazníkom nútia zbytočne predražené prípravky na odvápňovanie, Buna café odporúča veľmi účinný a zároveň šetrný prípravok za veľmi prijateľnú cenu, odvápňovač na všetky typy kávovarov, obsah vrecka zmiešate s 1 litrom vody a ďalej postupujete podľa manuálu k Vášmu kávovaru. Podrobné informácie k odporúčanej výmene filtrov podľa tvrdosti vody (vrátane prehľadnej tabuľky) a odporúčanému odvápňovaniu nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru.

Ako vyčistiť mliečne cesty kávovaru?

Kvalitné kávovary majú na preplach mliečnych ciest vlastný program. Odporúčame preplachovať mliečne cesty ihneď po každej príprave mliečneho nápoja (šľahanie mlieka). Ďalej odporúčame aspoň 1x týždenne použiť špeciálny čistič mliečnych ciest Puly Milk. Prípravok Puly Milk zmiešate s vodou, na kávovare zapnete prípravu mliečnej peny a namiesto mlieka použijete tento roztok. Mliečne cesty sa týmto roztokom prečistia. Tiež môžete z prípravku vytvoriť externý kúpeľ a kapučinátor spoločne s hadičkou do kúpeľa ponoriť, potom prepláchnite čistou vodou.

Je nevyhnutný pravidelný servis automatického kávovaru?

Aj napriek všetkej starostlivosti, ktorú svojmu kávovaru venujete, je tiež nutné dbať na pravidelné servisné prehliadky. V kávovare sú totiž miesta, ktoré sa nedajú pri bežnej údržbe užívateľsky vyčistiť. Odporúčame pravidelné servisné prehliadky 1x za rok, maximálne 1x za 2 roky (aj keď tie 2 roky sú už skutočne dlhá doba). Prehľad úkonov, ktoré sa vykonávajú v rámci pravidelného servisu nájdete v našom článku Ako správne na údržbu automatického kávovaru.

Servis kávovaru akejkoľvek značky môžete objednať v Buna café.

Odporúčané príslušenstvo
Puly Caff dóza, 60 tabliet, 2,5 g (16 mm)
15,17 €
 
skladom (10 a viac ks)
  • odporúčame
Puly Cleaner odvápňovač kávovarov, vrecko, 25 g
1,75 €
1,13 € v sete
skladom (10 a viac ks)
Puly Cleaner odvápňovač kávovarov, 10 vreciek
11,30 €
17,50 €
 
skladom (10 a viac ks)
  • odporúčame
  • -35,4 %
Puly Milk čistič mliečnych ciest, 1 l
14,35 €
 
skladom (10 a viac ks)

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Mohlo by sa vám hodiť

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.