Rocket Espresso Milano

Rocket Espresso Epica

6 220 €
5 183,33 € bez DPH

Patríte medzi náročných baristov, ktorí sa pri honbe za perfektným espressom neuspokoja s ničím iným ako s dokonalosťou? Predstavujeme vám svätý grál medzi kávovarmi – pákový kávovar Rocket Espresso Epica, ktorý vo svete nemá konkurenciu.

Kávovar Epica vznikol spojením tých najmodernejších technológií a vizionárskeho prístupu odborníkov z talianskej firmy Rocket Espresso. Keď sa naviac k tomu pridajú aj jeho profesionálne parametre, dôraz na detail a tradičná ručná výroba, potom je hneď jasné, že ide o neprekonateľný stroj.

Model je určený ako pre komerčné prevádzky, tak aj pre náročných domácich užívateľov.

Ústredným znakom kávovaru, ktorý vzbudí zvedavosť u nejedného návštevníka vašej kuchyne, je plne saturovaná hlava s atypicky riešeným ovládačom pre manuálne profilovanie tlaku. Tento pútavo navrhnutý systém podporí štýl a um každého baristu a pomôže vám získať plnú kontrolu nad extrakciou kávy. Saturovaná hlava je taktiež zárukou perfektnej tepelnej stability. K tej ďalej prispievajú aj dva nadštandardne veľké bojlery (espresso bojler s kapacitou 1,9 l a pracovný bojler s kapacitou 3,6 l) a PID regulácia.

Elegantný vzhľad kávovaru Rocket Espresso Epica podčiarkujú vkusné drevené doplnky a zaujímavé línie inšpirované retro štýlom.

Kávovar je vybavený zásobníkom na vodu, ale je ho tiež možné pripojiť na vodovodný rad a odpad. Kvalitu vody odporúčame upravovať pomocou vhodného zmäkčovača.

Pevné pripojenie na vodu

balenie obsahuje:

 • prípojka na tele kávovaru (zadná časť rámu, jednocestný ventil) – vývod koleno 90° 1/8“M (koleno otočné o 180°)
 • hadica tlaková (pancierová) 1,8m 1/8“F – 1/8“F + redukcia s filtrom 1/8“M – 3/8“M

Pripojenie na vodovodný rad zaistíte priloženou tlakovou hadicou s rozmerom 3/8"M, ku ktorej je nutné inštalovať (zakúpiť) redukciu 3/8"M - 3/8"F alebo priloženú hadicu predĺžiť/napojiť podľa potreby.

Dôrazne odporúčame zapojiť do cesty pred kávovar vhodnú filtráciu vody (zmäkčovanie).

Pripojenie na odpad

balenie obsahuje:

 • na tele kávovaru (pod odpadovou nádobou) je hadičník s priemerom 9 mm
 • silikónová hadica, vnútorný priemer 9 mm, vonkajší 12 mm

Ideálne inštalujte pevnú odpadovú rúru so sifónom do blízkosti k odpadovej nádobe kávovaru (podľa možností) a odpad kávovaru napojte silikónovou hadicou na odpadové potrubie. Ďalej je možné riešiť tak, že sa na odpadové potrubie použije viečko a do viečka sa urobí otvor na priemer silikónovej hadice.

Telo kávovaru
Všetko je vyrobené z nerezu (AISI 304), vrátane priestoru na nahrievanie šálok.


Hlava kávovaru
Saturovaná hlava kávovaru (hlava je vyhrievaná).


Predsparenie (pre-infusion) + posparenie (post-infusion)
Nastavované pomocou systému pre reguláciu/profilovanie tlaku (pressure profiling system).


Tepelná stabilita
Perfektnú tepelnú stabilitu zaisťuje plne saturovaná hlava v kombinácii s PID reguláciou teploty.


Systém 2 bojlerov
Kávovar Epica má jeden bojler určený iba na vodu na prípravu espressa a druhý bojler na výdaj pary a horúcej vody (pracovný bojler). To je zárukou konzistentného výkonu a tepelnej stability.


Bojlery
Bojler na vodu na prípravu espressa má objem 1,9 litra a je vyrobený z ušľachtilej nerezovej ocele (AISI 316L). Pracovný bojler (para, horúca voda) má objem 3,6 litra a je taktiež vyrobený z nerezovej ocele (AISI 316L). Bojlery sú vybavené vonkajšou izoláciou pre optimálnu tepelnú stabilitu.


Bezpečnostný ventil bojlerov
Plne profesionálny a certifikovaný bezpečnostný ventil.


Kontrola teploty bojlerov
Elektronické nastavovanie pomocou PID regulácie. Umiestnenie teplotných čidiel vo vnútri bojlerov zaisťuje presné snímanie a nastavovanie teploty.


Čerpadlo
Plne profesionálne rotačné čerpadlo s vonkajším nastavovaním tlaku.


Tlakomery
Jeden samostatný tlakomer pre tlak čerpadla a druhý samostatný tlakomer pre tlak v pracovnom bojleri.


Displej
Prehľadný dotykový farebný displej.


Nerezové rameno na paru
Rameno na paru je navrhnuté tak, aby nebolo horúce. Horúca je iba koncová tryska. Mlieko sa teda nepripeká a tým je tiež jednoduchšie čistenie. Para je účinnejšia, pretože nedochádza k stratám tepla do okolia ramena na paru. Koncová tryska je navrhnutá tak, aby sa mlieko šľahalo čo najlepšie.


Elektronická kontrola hladiny vody
Mikroprocesor riadi kontrolu hladiny vody v oboch bojleroch, ich automatické dopúšťanie a rieši tiež indikáciu nízkej hladiny vody v nádobke na vodu.


Zdroj vody
Možnosť použitia zásobníka na vodu s objemom 2,5 litra alebo priame napojenie na vodu a odpad.


Rozmery

 • šírka: 420 mm
 • hĺbka: 505 mm
 • výška: 645 mm - vrátane ovládača pre profilovanie tlaku vo vertikálnej polohe

Hmotnosť
42,4 kg


Príkon

 • Bojler na vodu na prípravu espressa: 1200 W
 • Pracovný bojler: 1400 W
 • Maximálny príkon pri súbežnej činnosti: 1600 W

Príslušenstvo

 • páka s jednovýpusťou (+ filter 1-šálkový)
 • páka s dvojvýpusťou (+ filter 2-šálkový)
 • slepá miska / sitko (na údržbu)
 • tamper / utláčadlo
 • kefka na čistenie hlavy
 • nerezový rám (ohradník plochy na šálky)
 • čistiaca utierka z mikrovlákna

Značka
Rocket Espresso
Bojler
2 bojlery
Čerpadlo
rotačné
Zdroj vody
zásobník
pripojenie na vodu

Ako na údržbu pákového kávovaru Rocket Espresso Epica? Správna údržba pákového kávovaru vám zaistí tie najlepšie výsledky a zároveň prispeje k dlhej životnosti kávovaru.

Radi vám poradíme, ako sa o svoj kávovar Rocket Espresso Epica správne starať a akej údržbe venovať pozornosť.

Ako na údržbu pákového kávovaru?
Ako na spätný oplach pákového kávovaru?
Ako na odvápnenie pákového kávovaru?

Individuálne postupy vzhľadom na technické vybavenie kávovaru a ďalšie informácie nájdete v našom článku Ako na odvápnenie pákového kávovaru?

Odporúčané príslušenstvo
Rocket Espresso čistiace tablety, 16 ks
9,80 €
 
skladom (10 a viac ks)
Puly Cleaner odvápňovač kávovarov, 10 vreciek
11,30 €
17,50 €
 
skladom (10 a viac ks)
 • odporúčame
 • -35,4 %
Puly Bar Igienic, 1 l
11,63 €
 
skladom (10 a viac ks)
 • odporúčame
Rocket Espresso zmäkčovač vody
13,42 €
 
skladom (10 a viac ks)
Ecocoffee štetec okrúhly
4,92 €
5,79 €
 
skladom (10 a viac ks)

Hlavné parametre produktu

Saturovaná hlava

Saturovaná hlava je konštruovaná tak, aby bola s espresso bojlerom prepojená veľkým objemom vody. Skoro by sa dalo povedať, že hlava je vlastne súčasťou bojlera. Táto technológia zaisťuje perfektnú tepelnú stabilitu.

Viac
Hlava kávovaru – profesionálny rozmer (58 mm)

Aj domáce kávovary môžu disponovať profesionálnymi parametrami. Klasickým príkladom je práve profesionálny alebo komerčný rozmer hlavy kávovaru. Tento parameter je dôležitý nielen z dôvodu kompatibility baristického príslušenstva, ale aj z hľadiska…

Viac
2 okruhy nezávislé - dvojbojler (dual boiler), 2 termobloky, 1 termoblok + 1 bojler

Kávovar, ktorý disponuje dvoma nezávislými okruhmi (dvojbojlerový), ponúka nielen maximálny komfort použitia, ale aj dokonalú kontrolu nad systémom a perfektnú tepelnú stabilitu. V kávovare sú dva oddelené okruhy/bojlery a každý má svoje vykurovacie…

Viac
Bojler

Bojler je nádoba s určitým objemom vody. Bojler môže byť nahrievaný aktívne vlastným vykurovacím telesom, alebo pasívne iným zdrojom tepla. Čím je väčší objem bojlera a presnejšia technológia regulácie teploty, tým je voda na prípravu espressa…

Viac
Trojcestný ventil

Trojcestný ventil je veľmi dôležitý technický prvok vo vybavení kávovaru. Otvára/prepína medzi týmito cestami - zdroj horúcej vody na kávu, hlava kávovaru a odpad. Pri zapnutí výdaja kávy sa otvorí prívod vody do hlavy kávovaru, cesta do odpadu je…

Viac
PID regulácia teploty s displejom

Na displeji je možné meniť nastavenú cieľovú teplotu. PID regulácia je jeden z najpoužívanejších algoritmov na presné riadenie regulovanej veličiny. Keďže vysvetlenie tohto algoritmu je zložitejšie a je hojne popísané v odborných literatúrach,…

Viac
Rotačné čerpadlo

Rotačné čerpadlo sa používa v profesionálnych kávovaroch a vo vyššej triede domácich kávovarov. Poháňa ho robustný elektromotor, a ako už názov napovedá, funguje na princípe rotácie. Priamo na čerpadle je možné pomocou skrutky (bypass) nastaviť…

Viac
Zásobník na vodu

Zásobníkom na vodu disponujú všetky domáce kávovary. Do zásobníka na vodu odporúčame vložiť vhodný filter na vodu (zmäkčovač). Zásobník na vodu odporúčame dôkladne vymývať v pravidelných intervaloch.Domáce kávovary s rotačným čerpadlom majú…

Viac
Priame napojenie na vodu

Priame napojenie na vodu znamená, že kávovar môžete pripojiť na vodovodný rad. V prípade priameho napojenia kávovaru na vodu, odporúčame medzi zdroj vody a kávovar napojiť vhodný filter na vodu (zmäkčovač). Kávovary s možnosťou napojenia na rad…

Viac
Čas extrakcie, shot timer

Dôležitý parameter počas prípravy kávy je čas extrakcie, čiže doba kontaktu kávy s vodou. Všeobecne platí, že čas extrakcie u espressa sa pohybuje medzi 20 a 30 sekundami. Pri príprave espressa zo svetlejšie praženej kávy (nové trendy praženia) sa…

Viac
Profilovanie tlaku - regulácia výkonu čerpadla

Ide o profilovanie tlaku vďaka elektronickej regulácii výkonu čerpadla. Priama regulácia výkonu čerpadla je technologicky zaujímavejší a presnejší proces ovplyvňovania tlaku počas extrakcie. Touto technológiou sú vybavené drahšie kávovary, ide…

Viac

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Mohlo by sa vám hodiť

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.