Afrika, 100% arabika, RL50, 500g

Vlastná pražiareň

Vždy čerstvo upražená

Najbližšie praženie: 25. 09. 2023 o 14:00

Predpokladaná expedícia: 26. 09. 2023

Kávu pre vás štandardne pražíme každý pondelok a expedujeme nasledujúci utorok.

BUNA CAFÉ

Afrika, 100% arabika, RL50, 500g

21,04 €
17,53 € bez DPH
  • nasledujúce praženie 25. 09. 2023 o 14:00

Ochutnajte kávu z miest, kde sa začal písať príbeh tohto podmanivého nápoja. Nápoja, ktorý sa nezmazateľne vpísal do histórie a dal vzniknúť jednej veľkej kultúre – kultúre kávovej.

Zmes výberových arabík z edície Afrika odporúčame všetkým milovníkom kvalitnej kávy, ktorí doteraz skôr dávali prednosť horkým chutiam bez acidity, ale chceli by teraz vyskúšať niečo nové. V káve sa dokonale snúbi ľahká, príjemne horká chuť so širokou paletou jemných ovocných tónov, avšak bez príliš výraznej kyslosti.

Túto zmes sme pre vás namiešali z výnimočných etiópskych káv Sidamo a Yirgacheffe, ktoré vďaka svojej prirodzene šťavnatej, sladkej chuti kraľujú všetkým kávam pestovaným v tejto východoafrickej oblasti.

Kávy sme upražili na stupeň RL50, čo je stredné až stredne tmavé praženie. Tento stupeň praženia zmierni kyslosť, ale zároveň dáva káve možnosť rozvinúť svoju prirodzenú, autentickú chuť bez toho, aby jej dominovala prílišná horkosť. Crema je hustá a pevná.

Obe kávy sú upražené samostatne. Zmes miešame až po upražení.

Arabika Sidamo pochádza z rovnomenného regiónu, ktorý sa rozkladá na území skoršieho kráľovstva Kaffa, kolísky kávovníka. Na pestovaní kávy sa tu podieľajú stovky malých farmárskych rodín, ktorých členovia zberajú iba zrelé kávové čerešne šetrným ručným spôsobom. Táto vysoko kvalitná káva vyniká znamenitou sladko ovocnou chuťou a sviežou kvetinovou arómou.

Arabika Yirgacheffe sa pestuje vo vysokých nadmorských výškach v južnej časti Etiópie, kde má pod príkrovom vyšších stromov ideálne podmienky na rozvinutie tých najlepších chuťových vlastností. Kávy od drobných farmárov z okolia malého mestečka Yirgacheffe patria k tým najlepším na svete. Vyznačujú sa mimoriadne harmonickou chuťou, v ktorej sa dokonale prelína ľahká, príjemná kyslosť s ovocnou sladkosťou.

Druh kávy: Coffea arabica

  • 50 % arabica Ethiopia Sidamo
  • 50 % arabica Etiopia Yirgacheffe

Stupeň praženia: 50 (stredné až stredné tmavé)

Odporúčaná príprava: espresso, moka, french press, filtrovaná káva

Odporúčaná príprava espressa (single espresso):

  • Vstup: 8,5 g mletej kávy
  • Výstup: 25-30 ml (22-26 g)
  • Čas: 28-33 sekúnd
  • Teplota: 90 °C
  • Tlak: 9 barov
  • Chuťový profil: Príjemná sladkastá chuť šťavnatého ovocia s miernou kyslosťou, ktorú harmonicky dopĺňa ľahká horkosť. Kyslosť ani horkosť výrazne nevyčnievajú.

Stupnica praženia Buna café

Značka
BUNA CAFÉ
Druh kávy
arabika

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi
+421 277 270 700

Alebo mu napíšte

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.