TM Desana sanitačný prostriedok, vrecko, 45g

4,63 €
3,86 € bez DPH

Nepodceňujte starostlivosť o svoje technológie a doprajte im pravidelnú očistu, ktorú si zaslúži. Jedine tak bude mať Váš nápoj zakaždým tú najlepšiu chuť.

TM Desana CID fp je kyslý sanitačný prostriedok určený na čistenie výčapných zariadení, výdajníkov vody a nápojových automatov. Skvele sa napríklad hodí aj na čistenie a dezinfekciu nápojových ciest vo vnútri výčapného zariadenia Naiko Nitrogen Cold Brew Coffee.

Dezinfekcia prebieha pomocou aktívneho kyslíka – bez prítomnosti chlóru. Prípravok obsahuje kyselinu amidosulfónovú, ľahko sa rozpúšťa a pôsobí okamžite. Navyše funguje aj ako bioindikátor, pomocou ktorého overíte, či došlo pri procese čistenia k odstráneniu všetkých nečistôt a či je kávovar po mikrobiologickej stránke v poriadku. Úspešnosť čistenia si tak otestujete jednoducho sami (bez nutnosti laboratórneho testu), a to vďaka farebným zmenám roztoku.

V prípade vysokého znečistenia sa roztok pripravený zo sanitačného prostriedku TM Desana CID fp a vody zafarbí do žlta. Zelená farba signalizuje čiastočnú prítomnosť nečistôt. Pri 100% úspešnosti čistiaceho procesu bude farba roztoku fialová (fialová farba je základná farba roztoku).

Sanitačný prípravok TM Desana CID fp je vo forme prášku. Jedno balenie obsahuje 45 g. Prípravok skladujte v suchu a pri teplotách do 20 °C. Roztok pripravujte vždy tesne pred použitím.

Návod na použitie:

  1. Nápojové cesty najskôr prepláchnite čistou vodou.
  2. Jedno balenie sanitačného prípravku TM Desana CID fp rozpustite v 4,5 l teplej vody (maximálna odporúčaná teplota je 55 °C). Roztok pripravujte iba v čistom vedre, sanitačnom sude alebo inej čistej nádobe. Nikdy nemiešajte s kyselinami!
  3. S nádobou treba najmenej trikrát zakrúžiť, aby došlo k správnemu rozmiešaniu. Farba čerstvo pripraveného roztoku je fialová.
  4. Výčapné zariadenie napojte na nádobu s roztokom a napustite 0,5 litra roztoku. Roztok sa v znečistených cestách zafarbí do žlta alebo do zelena.
  5. Roztok nechajte v nápojových cestách pôsobiť 10 minút, počas ktorých sa rozpustia všetky prítomné usadeniny a nečistoty.
  6. Ďalej napustite ďalšími 0,3 litrami roztoku. Túto akciu opakujte v 3-minútových intervaloch, kým farba kvapaliny vytekajúcej z nápojových ciest nezostane bez zmeny – teda fialová.
  7. Overte úspešnosť procesu. Farba roztoku, ktorý prešiel výčapnými cestami, musí zostať fialová po dobu 3 minút od ukončenia preplachovania.
  8. Na záver sanitované zariadenie dôkladne prepláchnite čistou vodou. Na 1 l roztoku použite 2,5 l čistej vody. Výsledok overte pomocou pH papierikov. Hodnota pH musí byť rovnaká ako na vstupe, tak aj na výstupe vody z nápojových ciest.
  9. Nezabudnite tiež vydezinfikovať kohútiky a ďalšie časti pripojené k nápojovým cestám.
  10. Použitý roztok je možné vypustiť do kanalizácie. Stačí ho iba zriediť vodou, ktorú ste použili na preplachovanie.

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.