Comandante

Comandante C40 MK4 Nitro Blade Alpine Lagoon

  • odporúčame
303 €
272,70 €
-10 %
227,25 € bez DPH
  • skladom (2 ks), ihneď k odberu / expedícii
  • doprava zadarmo

Predstavte si dokonalý mlynček. Bude výkonný, dobre ovládateľný a ľahko pomelie kávu ako na espresso, tak aj pre filter, chemex alebo french press. Navyše nezaberie príliš veľa miesta – využijete ho nielen doma, ale napríklad aj na cestách. A presne taký je špičkový mlynček Comandante C40 MK4 Nitro Blade.

Ide o jeden z najlepších ručných mlynčekov súčasnosti, ktorý zatieni aj niektoré oveľa väčšie elektrické modely. Vyzdvihnúť musíme najmä jeho unikátne navrhnuté mlecie ústrojenstvo. Na výrobu mlecích kameňov používa výrobca špeciálne kalenú nerezovú oceľ, ktorá prešla tzv. nitridovaním. Počas tohto procesu je povrch ocele vytvrdený dusíkom. Mlecie kamene sú vďaka tomu odolnejšie proti mechanickému poškodeniu a vynikajú skutočne dlhou životnosťou.

Mlecie kamene sú kónické a majú veľmi ostré hrany. To zaisťuje vysoko efektívne a rovnomerné mletie. Celé mlecie ústrojenstvo je zostavené tak, aby vo vnútri mlynčeka nedochádzalo k zasekávaniu zŕn ani k retencii starej zvyškovej kávy. S ručným mlynčekom Comandante Alpine Lagoon si svoj obľúbený nápoj vychutnáte čerstvý a bez pachutí po starom kávovom prachu.

Mlynček má navyše naozaj široké využitie. Hrubosť mletia môže barista jednoducho nastaviť od extra jemnej až po hrubú. Môžeme ho preto odporučiť všetkým milovníkom talianskeho espressa aj vyznávačom alternatívnych metód. Hrubosť mletia sa nastavuje pomocou otočnej matice, ktorá sa nachádza pod mlecími kameňmi. Vždy, keď dôjde k zmene hrubosti o jeden stupeň, ozve sa ľahké cvaknutie.

Tento ručný mlynček ponúka nielen precízny výkon, ale zaujme aj elegantným dizajnom. Telo mlynčeka je vyrobené z nerezovej ocele, ktorú pokrýva slabá vrstva farby a laku. Rukoväť kľučky je z dreva. Všetky materiály sú samozrejme vhodné na styk s potravinami. Mlynček sa príjemne drží a jednoducho ovláda.

V originálnom balení nájdete okrem mlynčeka aj dve odolné nádobky na 40 g kávy. Prvá je vyrobená z tmavého hrubostenného skla a druhá z číreho polymérového skla. Pokiaľ radi cestujete, tak určite oceníte možnosť nádoby využiť nielen na uchovávanie kávy, ale napríklad aj namiesto šálky.

Úspech značky Comandante pramení predovšetkým z dlhoročných skúseností a chuti postaviť sa aj tým najnáročnejším konštrukčným výzvam. Preslávená nemecká precíznosť, dôraz na detail a neustály vývoj nových technológií sú dôvodom, prečo sa ručné mlynčeky Comandante tešia veľkej obľube aj medzi najlepšími svetovými baristami.

Značka
Comandante
Výška
185 mm - vrátane rukoväte
Šírka
170 mm - vrátane rukoväte
Hmotnosť
630 g
Farba
modrá
Materiál
nerezová oceľ
sklo
drevo - rukoväť
Kapacita násypky
40 g
EAN
4260113437544

Príprava espressa s použitím Comandante C40

Comandante Red Clix RX35

Hlavné parametre produktu

Ručný mlynček

Ručný mlynček odporúčame používať pri príprave kávy alternatívnou metódou – filtrovaná káva, moka, french press, aeropress, chemex. Ručný mlynček nie je ideálny na prípravu espressa. Mletá káva musí byť natoľko jemná, že ručný mlynček bude veľmi…

Viac
Kónické mlecie kamene

Kónické kamene majú kónický tvar a vnútorný kameň je vložený do vonkajšieho. Mletie prebieha vertikálne. Vonkajší kameň je kruhovitého tvaru a jeho vnútorná časť je pokrytá ozubením. Vnútorný kameň má vonkajšie ozubenie a kónický tvar, tento…

Viac
Kovové mlecie kameny

Najrozšírenejšie mlecie kamene sú kovové (oceľové). Kovové mlecie kamene nájdete takmer na všetkých mlynčekoch na trhu. Nové kovové kamene sú v porovnaní s keramickými výrazne lacnejšie a do náročnejších prevádzok je možné voliť ich varianty s…

Viac

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Mohlo by sa vám hodiť

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.