Comandante

Comandante C40 MK4 Nitro Blade Liquid Amber

  • odporúčame
327 €
288,07 €
-11,9 %
240,06 € bez DPH
  • posledný kus skladom, ihneď k odberu / expedícii
  • doprava zadarmo

Myslíte si, že malý ručný mlynček nemôže konkurovať veľkým elektrickým mlynčekom? Jeden z najlepších ručných mlynčekov súčasnosti Comandante C40 MK4 Nitro Blade vás presvedčí o opaku! Nielenže sa svojím výkonom bez problémov vyrovná aj oveľa väčším modelom, ale niektoré z nich necháva dokonca až ďaleko za sebou.

Pozornosť si zaslúži predovšetkým jeho unikátne navrhnuté mlecie ústrojenstvo. Nemecká značka Comandante používa na výrobu mlecích kameňov špeciálne kalenú nerezovú oceľ, ktorá prešla tzv. nitridovaním. Počas tohto procesu je povrch ocele vytvrdený dusíkom. Vďaka tomu sa zvýši jej odolnosť počas trenia, a tým sa aj predĺži životnosť mlecích kameňov.

Kónické mlecie kamene tohto mlynčeka majú navyše veľmi ostré hrany a zaisťujú tak rovnomerné a súvislé mletie. Zrná kávy sa vo vnútri mlynčeka nezasekávajú. Veľkou výhodou je aj celé zostavenie mlecích ciest, v ktorých nedochádza k retencii zvyškovej kávy. Svoj obľúbený nápoj si tak vždy pripravíte z maximálne čerstvej dávky kávy bez toho, aby sa do vašej šálky dostala pachuť po zvyškoch starého kávového prachu.

Mlynček Comandante urobí radosť všetkým milovníkom kávy – bez problému zvládne pomlieť zrná ako na espresso, tak aj pre filter, chemex alebo french press. Hrubosť mletia si barista jednoducho nastaví podľa potreby, od extra jemnej až po hrubú. Na zmenu hrubosti slúži otočná matica, ktorá je umiestnená v priestore pod mlecími kameňmi. Pri točení s maticou budete počuť cvakanie. Každé cvaknutie predstavuje zmenu hrubosti o jeden stupeň.

Opomenúť sa nedá ani elegantný a funkčný design mlynčeka. Telo je vyrobené z nerezovej ocele a pokryté tenkou vrstvou drevenej dyhy a laku. Rukoväť kľučky je z dreva. Samozrejmosťou sú kvalitné materiály vhodné na styk s potravinami. Mlynček sa pohodlne ovláda a je príjemný na dotyk.

Krásne originálne balenie obsahuje okrem mlynčeka aj dve nádobky na mletú kávu – jednu z tmavého hrubostenného skla a jednu z číreho polymérového skla. Obe nádoby sú ľahké, odolné a majú kapacitu 40 g kávy. Ak si radi doprajete kávu na cestách, môžete ich napríklad využiť aj namiesto šálky.

Ide o špičkový nemecký produkt, ktorý je výsledkom dlhoročných skúseností, inovácií a odhodlania postaviť sa čelom aj tým najnáročnejším konštrukčným výzvam. Nie je preto veľkým prekvapením, že sa mlynček Comandante C40 MK4 Nitro Blade teší veľkej obľube aj medzi najlepšími svetovými baristami.

Značka
Comandante
Výška
185 mm - vrátane rukoväte
Šírka
170 mm - vrátane rukoväte
Hmotnosť
630 g
Farba
hnedá
Materiál
nerezová oceľ
drevo - orech americký
sklo
Kapacita násypky
40 g
EAN
4260113437483

Príprava espressa s použitím Comandante C40

Comandante Red Clix RX35

Hlavné parametre produktu

Ručný mlynček

Ručný mlynček odporúčame používať pri príprave kávy alternatívnou metódou – filtrovaná káva, moka, french press, aeropress, chemex. Ručný mlynček nie je ideálny na prípravu espressa. Mletá káva musí byť natoľko jemná, že ručný mlynček bude veľmi…

Viac
Kónické mlecie kamene

Kónické kamene majú kónický tvar a vnútorný kameň je vložený do vonkajšieho. Mletie prebieha vertikálne. Vonkajší kameň je kruhovitého tvaru a jeho vnútorná časť je pokrytá ozubením. Vnútorný kameň má vonkajšie ozubenie a kónický tvar, tento…

Viac
Kovové mlecie kameny

Najrozšírenejšie mlecie kamene sú kovové (oceľové). Kovové mlecie kamene nájdete takmer na všetkých mlynčekoch na trhu. Nové kovové kamene sú v porovnaní s keramickými výrazne lacnejšie a do náročnejších prevádzok je možné voliť ich varianty s…

Viac

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Mohlo by sa vám hodiť

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.