Comandante

Comandante C40 MK4 Nitro Blade Virginia Walnut

  • odporúčame
327 €
288,07 €
-11,9 %
240,06 € bez DPH
  • skladom (2 ks), ihneď k odberu / expedícii
  • doprava zadarmo

Objavte jeden z najlepších ručných mlynčekov súčasnosti! Pokiaľ patríte k zákazníkom, ktorí sa neuspokoja s ničím menším než s úplnou dokonalosťou, bude pre vás mlynček Comandante C40 MK4 Nitro Blade presne to pravé. Vďaka špičkovému výkonu sa bez problémov vyrovná aj väčším elektrickým mlynčekom a niektoré z nich necháva v tomto ohľade dokonca až ďaleko za sebou.

A v čom spočíva najväčšia prednosť tohto zdanlivo obyčajného mlynčeka? Je to najmä unikátne navrhnuté mlecie ústrojenstvo, ktoré robí z Comandante jednotku na svetovom trhu. Kónické mlecie kamene sú vyrobené zo špeciálnej nitridovanej ocele. V priebehu nitridácie dochádza k vytvrdnutiu povrchu ocele pomocou dusíka. Takto spracovaná oceľ je veľmi odolná voči mechanickému opotrebovaniu – životnosť mlecích kameňov u tohto modelu je preto výrazne dlhšia ako u ostatných bežne dostupných mlynčekov.

Hrany mlecích kameňov sú veľmi ostré, mletie je vďaka tomu rýchle a rovnomerné. Kávové zrná sa pri prechode mlecím ústrojenstvom nikde nezasekávajú. Mlecie cesty sú navyše navrhnuté tak, aby v nich nezostávala žiadna stará zvyšková káva, ktorá by mohla negatívne ovplyvniť chuť pripravovaného nápoja.

Mlynček ponúka naozaj široké možnosti v nastavení hrubosti mletia. Pomocou otočnej matice, ktorá sa nachádza pod mlecími kameňmi, jednoducho nastavíte hrubosť podľa potreby – od espressa až po filter alebo french press. S každým pootočením matice budete počuť ľahké cvaknutie, ktoré signalizuje zmenu hrubosti o jeden stupeň.

Telo mlynčeka tvorí kvalitná nerezová oceľ pokrytá tenkou vrstvou drevenej dyhy a laku. Na výrobu rukoväte kľučky bolo použité drevo z orecha. Použité materiály sú veľmi príjemné na dotyk a vhodné na styk s potravinami.

Spoločne s mlynčekom nájdete v balení aj dve nádobky na pomletú kávu: jednu z tmavého hrubostenného skla a jednu z číreho polymérového skla. Nádobky sú ľahké, ale odolné. Ak práve nemáte po ruke svoju obľúbenú šálku alebo mlynček radi nosíte so sebou na cestách, je ich možné využiť aj na servírovanie uvarenej kávy. Kapacita jednej nádobky je približne 40 g.

Mlynček Comandante C40 MK4 Nitro Blade je výsledkom dlhoročných skúseností a odhodlania postaviť sa aj najnáročnejším konštrukčným výzvam tak, aby dokázal naplniť aj tie najvyššie očakávania spotrebiteľov. Za úspechom Comandante stojí neustály vývoj nových technológií a vylepšovanie existujúcich produktov. Preto divu, že po ručných mlynčekoch Comandante často siahnu aj tí najlepší baristi na svete.

Značka
Comandante
Výška
185 mm - vrátane rukoväte
Šírka
170 mm - vrátane rukoväte
Hmotnosť
630 g
Farba
ořech americký
Materiál
nerezová oceľ
drevo - orech americký
sklo
Kapacita násypky
40 g
EAN
4260113437490

Príprava espressa s použitím Comandante C40

Comandante Red Clix RX35

Hlavné parametre produktu

Ručný mlynček

Ručný mlynček odporúčame používať pri príprave kávy alternatívnou metódou – filtrovaná káva, moka, french press, aeropress, chemex. Ručný mlynček nie je ideálny na prípravu espressa. Mletá káva musí byť natoľko jemná, že ručný mlynček bude veľmi…

Viac
Kónické mlecie kamene

Kónické kamene majú kónický tvar a vnútorný kameň je vložený do vonkajšieho. Mletie prebieha vertikálne. Vonkajší kameň je kruhovitého tvaru a jeho vnútorná časť je pokrytá ozubením. Vnútorný kameň má vonkajšie ozubenie a kónický tvar, tento…

Viac
Kovové mlecie kameny

Najrozšírenejšie mlecie kamene sú kovové (oceľové). Kovové mlecie kamene nájdete takmer na všetkých mlynčekoch na trhu. Nové kovové kamene sú v porovnaní s keramickými výrazne lacnejšie a do náročnejších prevádzok je možné voliť ich varianty s…

Viac

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Mohlo by sa vám hodiť

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.