Comandante

Comandante C40 MK4 Nitro Blade Sunset

  • odporúčame
303 €
272,70 €
-10 %
227,25 € bez DPH
  • skladom (2 ks), ihneď k odberu / expedícii
  • doprava zadarmo

Predstavujeme vám špičkový ručný mlynček na kávu - Comandante C40 MK4 Nitro Blade. Tento malý, ale výkonný mlynček zatieni aj niektoré oveľa väčšie elektrické modely. Ide o produkt prvotriednej kvality, ktorý ocenia ako profesionálni, tak aj domáci baristi.

Kľúčom k úspechu Comandante je predovšetkým unikátne navrhnuté mlecie ústrojenstvo. Dokonalý výsledok zaisťujú kónické mlecie kamene vyrobené zo špeciálne kalenej nitridovanej ocele. Pri nitridovaní sa vrchná vrstva ocele vytvrdzuje dusíkom, čo výrazne zvyšuje jej odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Mlecie kamene preto vynikajú veľmi dlhou životnosťou.

Kamene tohto mlynčeka navyše disponujú aj extra ostrými hranami, ktoré si poradia s každým typom kávových zŕn. Mletie je rovnomerné a efektívne. Zrná sa v mlynčeku nezasekávajú. Celý mlynček je zostavený tak, aby v mlecích cestách nedochádzalo k retencii starej kávy. Môžete sa preto spoľahnúť, že sa do vašej šálky nedostanú žiadne pachute zo starého kávového prachu.

Ručný mlynček Comandante by sme odporučili všetkým milovníkom kávy, a to bez ohľadu na spôsob prípravy. Bez problémov pomelie kávu na espresso, filter, chemex alebo do moka kanvičky. Pomocou otočnej matice, ktorá sa nachádza pod mlecími kameňmi, je možné jednoducho nastaviť hrubosť mletia od extra jemnej až po hrubú. V priebehu točenia s maticou budete počuť cvakanie. Každé cvaknutie predstavuje zmenu hrubosti o jeden stupeň.

Pozornosti žiadneho baristu nemôžu uniknúť ani elegantné línie mlynčeka. Telo je vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele, na ktorú je nanesená tenká vrstva farby a laku. Rukoväť kľučky je z dreva. Mlynček je nielen krásny na pohľad, ale aj príjemný na dotyk. Materiály vhodné na styk s potravinami sú samozrejmosťou.

Spoločne s mlynčekom dodáva výrobca aj dve nádoby na približne 40 g mletej kávy. Prvá je vyrobená z tmavého hrubostenného skla, druhá z číreho polymérového skla. Nádobky sú ľahké a odolné. Vďaka ich praktickému rozmeru ich môžete využiť nielen na uchovávanie kávy, ale napríklad aj namiesto šálok.

Cieľom značky Comandante je naplniť aj tie najvyššie očakávania zákazníkov, medzi ktoré patria aj poprední svetoví baristi. Za jej úspechom stojí nielen typická nemecká precíznosť a dlhoročné skúsenosti v odbore, ale aj chuť postaviť sa čelom i tým najnáročnejším konštrukčným výzvam.

Značka
Comandante
Výška
185 mm - vrátane rukoväte
Šírka
170 mm - vrátane rukoväte
Hmotnosť
630 g
Farba
oranžová
Materiál
nerezová oceľ
sklo
drevo - rukoväť
Kapacita násypky
40 g
EAN
4260113437681

Príprava espressa s použitím Comandante C40

Comandante Red Clix RX35

Hlavné parametre produktu

Ručný mlynček

Ručný mlynček odporúčame používať pri príprave kávy alternatívnou metódou – filtrovaná káva, moka, french press, aeropress, chemex. Ručný mlynček nie je ideálny na prípravu espressa. Mletá káva musí byť natoľko jemná, že ručný mlynček bude veľmi…

Viac
Kónické mlecie kamene

Kónické kamene majú kónický tvar a vnútorný kameň je vložený do vonkajšieho. Mletie prebieha vertikálne. Vonkajší kameň je kruhovitého tvaru a jeho vnútorná časť je pokrytá ozubením. Vnútorný kameň má vonkajšie ozubenie a kónický tvar, tento…

Viac
Kovové mlecie kameny

Najrozšírenejšie mlecie kamene sú kovové (oceľové). Kovové mlecie kamene nájdete takmer na všetkých mlynčekoch na trhu. Nové kovové kamene sú v porovnaní s keramickými výrazne lacnejšie a do náročnejších prevádzok je možné voliť ich varianty s…

Viac

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Mohlo by sa vám hodiť

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.