Comandante

Comandante C40 MK4 Nitro Blade Copper Mountain

  • odporúčame
303 €
272,70 €
-10 %
227,25 € bez DPH
  • skladom (2 ks), ihneď k odberu / expedícii
  • doprava zadarmo

Comandante C40 MK4 Nitro Blade je malý, zdanlivo obyčajný ručný mlynček, ktorý vás však prekvapí úplne profesionálnym výkonom. Bez problému konkuruje aj oveľa väčším elektrickým mlynčekom. Niektoré modely dokonca necháva až ďaleko za sebou. Preto sa právom zaraďuje medzi najlepšie ručné mlynčeky súčasnosti.

Jeho jedinečnosť spočíva najmä v unikátne navrhnutom mlecom ústrojenstve. Vnútri mlynčeka Comandante sa nachádzajú kónické mlecie kamene, ktoré sú vyrobené zo špeciálnej nitridovanej ocele. Počas nitridovania je povrch nerezovej ocele vytvrdený dusíkom – to zvyšuje jej odolnosť pri trení. Mlecie ústrojenstvo tohto mlynčeka preto vyniká skutočne dlhou životnosťou.

Mlecie kamene sú navyše vybavené veľmi ostrými hranami, ktoré zaisťujú efektívne a rovnomerné mletie. Kávové zrná sa v mlecom ústrojenstve nezasekávajú a mletie je plynulé. Vďaka špeciálnemu zostaveniu mlecích ciest nezostáva v mlynčeku ani žiadna zvyšková káva. Či si pripravíte espresso alebo filtrovanú kávu, vždy si svoj obľúbený nápoj vychutnáte čerstvý a bez pachuti po starom kávovom prachu.

Mlynček ponúka široké možnosti nastavenia hrubosti mletia. Kávu bez problémov pomelie veľmi jemne aj nahrubo. Preto nájde využitie nielen v kuchyniach vyznávačov filtra alebo french presu, ale aj milovníkov pravého talianskeho espressa. Hrubosť mletia jednoducho nastavíte pomocou otočnej matice, ktorá sa nachádza v priestore pod mlecími kameňmi. Pri každom pootočení matice sa ozve ľahké cvaknutie, ktoré upozorňuje na zmenu hrubosti o jeden stupeň.

Baristi ocenia aj elegantný a funkčný dizajn mlynčeka. Telo mlynčeka tvorí nerezová oceľ potiahnutá slabou vrstvou farby a laku. Rukoväť kľučky je z dreva. Všetky použité materiály sú príjemné na dotyk a vhodné na styk s potravinami.

Mlynček dodávame v originálnom balení spoločne s dvoma nádobkami na mletú kávu; jedna je z tmavého hrubostenného skla a jeda z číreho polymérového skla. Obe nádoby vynikajú vysokou odolnosťou a pritom nie sú zbytočne ťažké. Môžete si ich tak zobrať so sebou napríklad na výlet a použiť ich namiesto šálky. Každá nádobka má kapacitu približne 40 g mletej kávy.

Za úspechom mlynčeka Comandante C40 MK4 Nitro Blade stoja dlhoročné skúsenosti výrobcu a jeho odhodlanie postaviť sa aj tým najnáročnejším konštrukčným výzvam. Keď sa k tomu navyše pripojí neustály vývoj nových technológií a typická nemecká precíznosť, tak hneď je jasné, že ide o prvotriedny produkt, po ktorom často radi siahnu aj tí najlepší baristi na svete.

Značka
Comandante
Výška
185 mm - vrátane rukoväte
Šírka
170 mm - vrátane rukoväte
Hmotnosť
630 g
Farba
čierna
Rukoväť: materiál
drevo
Materiál
nerezová oceľ
sklo
Kapacita násypky
40 g
EAN
4260113437698

Príprava espressa s použitím Comandante C40

Comandante Red Clix RX35

Hlavné parametre produktu

Ručný mlynček

Ručný mlynček odporúčame používať pri príprave kávy alternatívnou metódou – filtrovaná káva, moka, french press, aeropress, chemex. Ručný mlynček nie je ideálny na prípravu espressa. Mletá káva musí byť natoľko jemná, že ručný mlynček bude veľmi…

Viac
Kónické mlecie kamene

Kónické kamene majú kónický tvar a vnútorný kameň je vložený do vonkajšieho. Mletie prebieha vertikálne. Vonkajší kameň je kruhovitého tvaru a jeho vnútorná časť je pokrytá ozubením. Vnútorný kameň má vonkajšie ozubenie a kónický tvar, tento…

Viac
Kovové mlecie kameny

Najrozšírenejšie mlecie kamene sú kovové (oceľové). Kovové mlecie kamene nájdete takmer na všetkých mlynčekoch na trhu. Nové kovové kamene sú v porovnaní s keramickými výrazne lacnejšie a do náročnejších prevádzok je možné voliť ich varianty s…

Viac

Máte otázku ohľadom tohto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolajte Oldřichovi Alebo zavolajte Oldřichovi +421 277 270 700

Alebo mu napíšte Napíšte

Mohlo by sa vám hodiť

Čriepky zo života bunacafe
Vlastný showroom a pražiareň kávy.
Vyvíjame vlastnú elektroniku PID regulácie.
Ponúkame vlastný záručný a mimozáručný servis.
Máme bohaté know-how a radi sa podelíme.